W wielu domach występuje problem brzydkich zapachów, które wydobywają się z lodówki. Nie jest to powód do wstydu – zdarza się to w wielu domach.

Zazwyczaj winowajcy to produkty, które zdążą się zepsuć, zanim je zużyjemy. Zdarza się także, że coś się wyleje.

Nawet jeśli pozbędziemy się źródła brzydkiego zapachu, potrafi on zostać w lodówce przez dłuższy czas. Co zrobić, by go zwalczyć?

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki?

Najlepiej jest zastosować prosty domowy trik. Wystarczy tylko torebka herbaty.

Herbata znajduje się w większości domów. Osoby, które piją ten gorący napój, po zaparzeniu jej powinny zostawić torebkę zamiast wyrzucać.

By sposób był jeszcze bardziej skuteczny, można wykorzystać kilka torebek od herbaty. Zostawić je na talerzyku i położyć w ciepłym miejscu do wyschnięcia.

Gdy będą już suche, włożyć do lodówki na 2-3 dni. Dzięki temu pozbędziemy się brzydkich zapachów, które zostaną wchłonięte przez torebki od herbaty.

Dlaczego to działa? Odpowiedź jest prosta – herbata ma działanie antybakteryjne, pochłaniające wilgoć oraz zapachy.

By w przyszłości nie dopuszczać do występowania brzydkich zapachów, warto zamykać w szczelnych opakowaniach wszystkie produkty o intensywnym aromacie.

W przypadku, gdy nie chcemy jeść danego produktu i nie wiemy, czy się nie popsuje – najlepiej będzie go zamrozić. Wszystkie brudne opakowania wycierać najpierw na mokro, a później na sucho.

Warto także robić regularny przegląd zawartości lodówki, by mieć pewność, że nic się w niej nie popsuło. Problem rozwiąże także zużywanie już otwartych produktów, tak, by nie trzeba było ich wyrzucać.

Inne pochłaniacze zapachu to także soda oczyszczona, kawa lub koci żwirek, które można rozsypać na talerzyku i włożyć do środka lodówki.

Przypomnij sobie o… NAJSKUTECZNIEJSZE SPOSOBY NA CZYSZCZENIE ŻELAZKA. CO ZROBIĆ, BY PODCZAS PRASOWANIA NIE NISZCZYĆ UBRAŃ

Jak informował portal Życie: CHCESZ DŁUŻEJ CIESZYĆ SIĘ SWOIMI UBRANIAMI? JEST NA TO SKUTECZNY SPOSÓB. WYSTARCZY, ŻE ZROBISZ JEDNĄ BANALNIE PROSTĄ RZECZ

Portal Życie pisał również o… JAK UPRAWIAĆ POPULARNE DRZEWKO SZCZĘŚCIA? ZASADY DBANIA O GRUBOSZA