Czyszczenie toalety to czynność, której wiele osób stara się unikać. Tymczasem jest to bardzo istotny obowiązek, którego nie można pomijać.

Toaleta powinna być czysta i pachnąca, a także pozbawiona zarazków. To ważne, by nie stwarzać ryzyka chorób dla domowników.

Jak czyścić toaletę domowym sposobem?

Większość osób decyduje się na środki czyszczące, które zapewniają skuteczne efekty. Jednak wystarczy ten domowy sposób, by uzyskać podobny rezultat, a zaoszczędzić trochę pieniędzy i nie korzystać z agresywnych środków chemicznych.

Ta metoda przyczyni się do zneutralizowania brzydkiego zapachu oraz bakterii, a toaleta będzie pachnieć świeżością przez długi czas.

Wystarczy przygotować 160 g sody, 60 ml soku z cytryny, ½ szklanki octu, buteleczkę wody utlenionej oraz 15-20 kropli ulubionego olejku zapachowego.

Po naszykowaniu składników wymieszać w misce wodę z sokiem z cytryny. W drugiej misce wymieszać ocet oraz wodę utlenioną. Później zmieszać je ze sobą i dodać ulubiony olejek eteryczny.

W dalszej kolejności należy za pomocą łyżki stworzyć półkule z otrzymanego środka i położyć np. na ręczniku papierowym czy kartce aż do wyschnięcia.

Należy odczekać co najmniej 4 godziny, jednak najlepiej zostawić nasz domowy środek czyszczący na całą noc. Następnie szczelnie zamknąć w słoiku.

Zawsze wtedy, gdy nasza muszla toaletowa wymaga czyszczenia, należy wrzucić do niej jedną półkulę. Proponowane jest stosowanie tej metody 2-3 razy w tygodniu.

Nie zapominajmy, że zawsze, gdy spuszczamy wodę, klapa od toalety powinna być zamknięta! Wszystko dlatego, że małe cząstki wody, a także bakterie i środki czyszczące, które znajdują się w muszli, rozprzestrzeniają się na odległość nawet trzech metrów.

Oznacza to, że jeśli nie zamkniemy toalety, znajdą się one m.in. na ręcznikach czy szczoteczkach do zębów. Lepiej nie popełniać tego błędu.

Przypomnij sobie o… SKUTECZNE SPOSOBY NA MOLE SPOŻYWCZE. CO ZROBIĆ, BY SIĘ ICH POZBYĆ

Jak informował portal Życie: ROZPUŚCIŁA ŁYŻKĘ SOLI W SZKLANCE WODY I ZOSTAWIŁA NA NOC. OD TEGO MOMENTU ZMIENIŁO SIĘ WSZYSTKO

Portal Życie pisał również o… JAK PRAĆ BUTY W PRALCE? TE SPRAWDZONE PORADY UŁATWIĄ ŻYCIE KAŻDEMU, KTO CHCE ZADBAĆ O OBUWIE