Każda pani domu i każdy gospodarz powinien znać tricki dotyczące mycia podłóg w taki sposób, by po wyschnięciu nie było na nich żadnych smug. Warto dbać także o to, by podłoga zawsze ładnie się błyszczała. Matowa nie tylko wygląda nieestetycznie, ale też szybciej uwidaczniają się na niej wszelkie zabrudzenia.

Mycie paneli czasem wydaje się syzyfową pracą. Podczas codziennej eksploatacji podłoga bowiem bardzo szybko się brudzi. Nie mija kilka dni od mycia, a już pojawiają się na niej smugi, kurz i plamy.

Nie pomagają nawet magiczne środki czystości, które reklamują w telewizji. Podłoga szybko traci swój blask i po kilku dniach znowu należy ją umyć. Matowe panele sprawiają, że cały pokój wydaje się brudny.

Przestań wydawać pieniądze na rewolucyjne środki do pielęgnacji podłóg. Wystarczy znać kilka prostych tricków, by Twoje panele były czyste i błyszczące przez długi czas.

Odpowiednia pielęgnacja jest w tej kwestii niezwykle istotna, bowiem zniszczona panelowa podłoga już nigdy nie powróci do pierwotnego wyglądu.

Klucz do sukcesu leży we właściwej pielęgnacji paneli. Musimy zapamiętać, że ten materiał nie lubi nadmiaru wody. Przed każdym umyciem koniecznie wyciśnij nadmiar wody z mopa lub ścierki.

Panele szybko łapią wilgoć, dlatego dbaj o to, by nigdy nie pozostawiać na nich mokrych plam. W przeciwnym wypadku mogą nawet zacząć się odkształcać!

Pamiętaj także, że panele nie lubią zbyt dużych ilości detergentu. Nie przesadzaj zatem ze środkami czyszczącymi i pod żadnym pozorem nie wylewaj ich bezpośrednio na podłogę.

Przed każdym umyciem powinieneś wcześniej odpowiednio rozcieńczyć stosowany środek. Na podłogę nałóż go za pomocą starannie wyciśniętego mopa.

W ten sam sposób należy postępować, jeśli zdarzy nam się zrobić na panelach pojedynczą plamę. Nigdy nie przecieraj jej mokrą ściereczką! Do starcia zabrudzenia używaj wilgotnej, ale dobrze wyciśniętej szmatki.

Co do mycia?

A czym najlepiej myć panelową podłogę? W tej kwestii najlepiej sprawdzą się naturalne środki, czyli woda z dodatkiem niewielkiej ilości octu (około 2 łyżek na 5 litrów wody). Płyn powinien mieć letnią lub nawet chłodną temperaturę.

Dzięki temu panele będą się wspaniale błyszczeć i nie zobaczysz na nich żadnej smugi. Jeśli przeszkadza Ci zapach octu, otwórz okna – kwaśny aromat szybko wywietrzeje, a Ty jeszcze długo będziesz się cieszyć czystymi podłogami.

Możesz również pokusić się o dodanie do wody z octem również kilku kropelek ulubionego olejku eterycznego. W ten sposób Twoje podłogi będą nie tylko pięknie wyglądać, ale też wspaniale pachnieć!

I ostatnia rada w kwestii mycia podłogi z paneli. Pamiętaj, by myć je zawsze zgodnie z ich ułożeniem. Ta metoda to dodatkowa ochrona przed powstawaniem smug.

Na portalu "Życie" dowiesz się również o... PIJESZ CODZIENNIE KAWĘ? ZRÓB SOBIE KRÓTKĄ PRZERWĘ, A ORGANIZM ZAREAGUJE W NIEWIARYGODNY SPOSÓB

Warto sobie przypomnieć... CZY SUSZENIE PRANIA W DOMU MOŻE MIEĆ PRZYKRE KONSEKWENCJE DLA ZDROWIA? ODPOWIEDŹ MOŻE BYĆ ZASKAKUJĄCA

Portal "Życie" informował także... MAŁO KTO O TYM SŁYSZAŁ. OTO KILKA NIETYPOWYCH ZASTOSOWAŃ PROSZKU DO PIECZENIA