Już dziś, 20 czerwca zacznie się astronomiczne lato! Jednocześnie dzisiejszy dnień jest najdłuższym dniem w roku! Sprawdź koniecznie, ile godzin dokładnie będzie trwał!

To już pewne! Astronomiczne lato rozpoczyna się dokładnie dziś, czyli 20 czerwca 2020 roku o godzinie 23:44!

Oznacza to, że Słońce przejdzie przez punkt przesilenia letniego, a także to, że z Ziemi będzie można obserwować z dobrą widocznością różne planety, a także przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Ponadto, miłośnicy obserwacji nieba będą mogli oglądać tzw. spadające gwiazdy, czyli rój meteorów!

20 czerwca jest najdłuższym dniem w roku 2020!

Tak, to dziś! Dokładnie 20 czerwca 2020 jest najdłuższym dniem w roku! Słońce dziś wzeszło dokładnie o godzinie 4:14, a zajdzie o 21:00. Dzień zatem potrwa dokładnie szesnaście godzin, czterdzieści sześć minut i trzydzieści osiem sekund!

Ponadto, fani astronomii tego lata będą zachwyceni, gdyż będzie można zaobserwować tzw. Trójkąt Letni, czyli trzy, charakterystyczne i wyjątkowo jasne gwiazdy tworzące wizualnie trójkąt – są to Wega, Deneb oraz Altair.

Co więcej, przez niemalże całe lato każdej nocy – oczywiście przy bezchmurnym niebie – będzie można dostrzec Saturna, Jowisza oraz Marsa!

Letnimi porankami zaś będzie można wypatrywać planety takie, jak Wenus, a także Merkury.

Trzeba przyznać, że to prawdziwa gratka dla wielbicieli astronomii!

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA W TRUDNYCH CHWILACH MOŻE LICZYĆ NA PRZYJACIELA. CZYŻBY ODPŁACAŁ SIĘ ZA TO, CO ZROBIŁ DLA NIEGO PAWEŁ KRÓLIKOWSKI

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: NOWE ZMIANY W PRZEPISACH DLA KIEROWCÓW. MOŻESZ ZAPŁACIĆ MANDAT W WYSOKOŚCI 5 TYSIECY ZLOTYCH, NIE PROWADZĄC NAWET POJAZDU. O CO CHODZI

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: DŁUGOTERMINOWA PROGNOZY POGODY NA LATO BUDZI NIEPOKÓJ. METEOROLODZY TWIERDZĄ, ŻE BĘDZIEMY SIĘ ZMAGAĆ Z GWAŁTOWNYMI ZJAWISKAMI ATMOSFERYCZNYMI I SUSZĄ