Prace nad wynalezieniem szczepionki przeciwko boreliozie wywoływanej przez kleszcze trwają w najlepsze, a naukowcy mają ogromne nadzieje na jej powodzenie! Co więcej, są ku temu przesłanki i naprawdę duże szanse. To może być prawdziwy przełom w dziedzinie medycyny w skali międzynarodowej.

Jak powszechnie wiadomo, borelioza i inne choroby wywołane przez żerowania kleszcza w ludzkiej skórze należy do chorób bardzo zróżnicowanych pod kątem doznawanych potem objawów, lecz jest chorobą niezwykle niebezpieczną, na którą – niestety – dotychczas nie było żadnego leku.

Jedyną metodą, aby uniknąć zakażenia się boreliozą było zredukowanie możliwości zakażenia, czyli brak spacerów po lesie i innych miejscach, w których znajdują się kleszcze. Nie jest to jednak łatwe.

Jak się okazuje, szczepionka przeciwko boreliozie właśnie powstaje!

Prace nad stworzeniem szczepionki na boreliozę trwają!

Francuscy naukowcy z firmy Valneva przeprowadzają właśnie badania i prace nad stworzeniem owej szczepionki. Jak wynika z przeprowadzonych dotychczas badań, rokowania są dobre, ponieważ badając 572 dorosłe osoby skuteczność preparatu wynosiła od 82 do 96 procent! To wspaniały wynik!

- Kolejnym krokiem będzie przetestowanie szczepionki u dzieci i większej liczby dorosłych. Musimy również ustalić, czy będą konieczne zastrzyki przypominające, aby zapewnić długotrwałą odporność - mówił Thomas Lingelbach, dyrektor firmy Valneva.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: ZWYCIĘZCA TRZECIEJ EDYCJI KULTOWEGO PROGRAMU RORYWKOWEGO „THE VOICE KIDS”, MARCIN MACIEJCZAK PROMUJE SWÓJ NAJNOWSZY SINGIEL. PRODUCENT UTWORU TWORZYŁ TAKŻE DLA ŚWIATOWYCH GWIAZD

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: JEDNA Z NAJPOPULARNIEJSZYCH DZIENNIKAREK ANNA KALCZYŃSKA CHWALI SIĘ OCENAMI SYNA I SZCZERZE KOMENTUJE POLSKI SYSTEM EDUKACJI. INTERNAUCI WDALI SIĘ W DYSKUSJĘ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: PEWIEN MĘŻCZYZNA DOTKNĄŁ OBCĄ MU KOBIETĘ. JEJ REAKCJA BYŁA NIEZWYKLE ZASKAKUJĄCA I DYNAMICZNA, NAGRANIE Z CAŁEJ SYTUACJI ROBI ISTNĄ FURORĘ W INTERNECIE