Piotr Żyła jest jednym z najlepszych i najsłynniejszych polskich skoczków narciarskich. Trzeba przyznać, że ma się czym pochwalić. I choć skoki narciarskie nie są równie dochodowe co np. piłka nożna, to wygrane i tak potrafią być spore.

Piotr Żyła postanowił opowiedzieć co nieco o pieniądzach, które ostatnio wygrał. Portal WP zwraca uwagę na jego komentarz do wygranej.

Piotr Żyła / YouTube:  TOPolska
Piotr Żyła / YouTube: TOPolska

Piotr Żyła wygrał sporo pieniędzy, co z nimi zrobił?

Skoczek może pochwalić się naprawdę udanym sezonem – najlepszym w całej dotychczasowej karierze. 34-letni obecnie sportowiec uplasował się na siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i pięciokrotnie stanął na podium – trzy razy po brąz i dwa razy po srebro.

Najlepiej poszło mu jednak w konkursie indywidualnym na średniej skoczni w Oberstdorfie. Udało mu się wygrać mistrzostwa. Jak przyznał, nagroda, którą otrzymał za swoją pozycję, to 25 tys. euro, czyli ok. 110 tys. zł.

Piotr Żyła / YouTube: Skijumping
Piotr Żyła / YouTube: Skijumping

Podczas rozmowy z Kubą Wojewódzkim Piotr Żyła został zapytany o to, co kupił za wygrane pieniądze. Postanowił odpowiedzieć w swoim stylu, żartując.

Oznajmił, że kupił sobie… słodki napój. Dodał też, że zarobki w skokach są dla niego satysfakcjonujące. Przyznał, że lubi to, co robi.

Poza wspomnianą sporą premią Piotr Żyła w sezonie 2020/2021 zarobił więcej niż 400 tys. zł za uczestnictwo w zawodach w Pucharze Świata. Zajął tym samym siódme miejsce wśród najlepiej zarabiających polskich skoczków.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MIESZKAŃCY JEDNEJ Z POLSKICH WSI NIE KRYJĄ ZMĘCZENIA CAŁĄ SYTUACJĄ. WSZYSTKO PRZEZ POPULARNY PROGRAM „ROLNICY. PODLASIE”. O CO CHODZI

O tym się mówi w Polsce: CENY W WIELU POLSKICH MIEJSCOWOŚCIACH MOCNO POSZYBOWAŁY W GÓRĘ! TURYŚCI NIE KRYJĄ ZASKOCZENIA CENAMI, JAKIE WINDUJĄ USŁUGODAWCY

O tym się mówi na świecie: POWALAJĄCE WIEŚCI Z BRYTYJSKIEGO DWORU! KSIĄŻĘ KAROL I CAMILLA MAJĄ WSPÓLNEGO, „UKRYWANEGO” PRZED ŚWIATEM SYNA? NA JAW WYPŁYNĘŁY ZDJĘCIA MĘŻCZYZNY

Z życia gwiazd: EDWARD MISZCZAK W SZCZERYCH SŁOWACH O RELACJI Z ANNĄ CIEŚLAK. RÓWNIEŻ WSPOMINA RELACJĘ Z BRONISŁAWEM CIEŚLAKIEM. JAKIE BYŁY ICH STOSUNKI