Planując urlop nad polskim morzem musimy przygotować się na dość spory wydatek. Drogie są nie tylko noclegi, ale i jedzenie. Już od kilku lat portale informacyjne zwracają uwagę na koszty jakie należy ponieść podczas nadmorskich wakacji. Okazuje się jednak, że w tym roku jest jeszcze drożej niż zwykle!

Takie ceny mogą zaskoczyć!

Jak podaje portal Wirtualna Polska, w tym roku ceny w Gdańsku mocno poszybowały w górę! Jedna gałka lodów to wydatek od 3 do nawet 6,50 zł. Jeśli chcemy zjeść gofra musimy przygotować się na koszt około 10 złotych, natomiast zapiekanka to już 18 zł! 200 ml grzanego wina kosztuje za to około 20 zł.

Nieco taniej jest na położonej nieco dalej od Gdańska wyspie Sobieszewskiej. Tam zakup zapiekanki to wydatek około 12 zł, natomiast za gofra zapłacimy zaledwie 5 zł. Ceny podobne do tych z Gdańska obowiązują natomiast w Gdyni, najdrożej jest jednak w Sopocie.

Jest bardzo drogo!

- Chore ceny. Właściciele lokali chyba liczą na to, że wszyscy turyści są naiwni. Może i zapłacą i nic nie powiedzą, ale raczej nie będą chcieli wrócić tam ponownie – zaznaczył jeden z turystów podczas rozmowy z dziennikarzami Wirtualnej Polski.

Nie da się ukryć, że wielu Polaków jest oburzonych takimi cenami nad polskim morzem. Także ceny noclegów pozostawiają wiele do życzenia, bowiem apartament w Sopocie kosztuje nawet 450 zł za dobę. Niektórzy uważają, że o wiele mniej wydamy na wakacje w Egipcie czy Grecji, niż nad naszym Bałtykiem.

Jak informował portal "Życie": PRZEŚMIESZNA SYTUACJA NA ANTENIE „DZIEŃ DOBRY TVN”. NAJNOWSZE WYDANIE ŚNIADANIÓWKI DOPROWADZIŁO WIDZÓW DO ROZPUKU! PROWADZĄCY WPADLI W GŁUPAWKĘ

Portal "Życie" pisał również: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI Z PORUSZAJĄCYM WYZNANIEM W INTERNECIE. SZEF POLSKIEGO RZĄDU ZE ŁZAMI W OCZACH WSPOMNIAŁ UKOCHANEGO OJCA. PAMIĘĆ WCIĄŻ ŻYWA