Andrzej Kosmala i Krzysztof Krawczyk byli przyjaciółmi przez wiele, wiele lat. Od 47 lat byli niemalże nierozłączni – prywatnie i zawodowo.

Menedżer utalentowanego artysty był przy nim przez cały ten czas i wspierał go w każdej chwili, nawet tych, które okazały się być ostatnimi momentami muzyka.

Andrzej Kosmala na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Portal Fakt przypomina, że pogrzeb Krzysztofa Krawczyka miał miejsce 10 kwietnia. Uroczystość była bardzo oficjalna, okazano muzykowi wielkie uznanie. I choć pandemia koronawirusa wciąż trwa, na pogrzebie obecni byli nie tylko przyjaciele i rodzina, ale także wielu fanów.

Krzysztof Krawczyk/Youtube @Krzysztof Krawczyk
Krzysztof Krawczyk/Youtube @Krzysztof Krawczyk

Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka zaczęło się o 12:00 w archikatedrze w Łodzi. Ceremonię prowadzili abp Grzegorz Ryś oraz bp Antoni Długosz. Jedną z osób, które przemawiały na koniec mszy, był Andrzej Kosmala.

Za prośbą żony Krzysztofa Krawczyka, która nie miała siły wygłaszać mowy, powiedział „nie żegnaj, lecz do widzenia”. Dodał także, że po artyście „nie pozostanie milczenie”, a „cudowne nagrania, wyśpiewane niepowtarzalnym głosem”.

Następnie żałobnicy udali się na cmentarz w Grotnikach. Gdy trumna z ciałem artysty znalazła się w grobie, fani i bliscy powoli zaczęli się rozchodzić. Andrzej Kosmala został jednak, czuwał nad grobem i wspierał Ewę Krawczyk.

Ewa i Krzysztof Krawczyk / YouTube: 79wiosna
Ewa i Krzysztof Krawczyk / YouTube: 79wiosna
Ewa i Krzysztof Krawczyk / YouTube: 79wiosna

Joanna Kurowska zauważyła, że wartości były dla Krzysztofa Krawczyka święte, dlatego od ponad 40 lat jego menedżerem był Andrzej Kosmala, choć zewsząd pojawiały się podszepty o zmianie go na kogoś młodszego.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: UCZESTNICZKA „ŚLUBU OD PIERWSZEGO WEJRZENIA” NIE MOŻE PORADZIĆ SOBIE Z HEJTEM. INTERNAUCI WYMIERZYLI W JEJ STRONĘ PRAWDZIWE POCISKI

O tym się mówi w Polsce: NIESPODZIEWANA SYTUACJA NA JEDNYM Z WESEL! POLICJA PRZERWAŁA IMPREZĘ. GOŚCIE NIE CHCIELI OPUŚCIĆ SALI WESELNEJ! JAK ZAKOŃCZYŁA SIĘ CAŁA SPRAWA

O tym się mówi na świecie: KOLEJNE SKANDALICZNE ZACHOWANIE JEDNEJ Z NAJPOPULARNIEJSZYCH PAR? KSIĄŻĘ HARRY PRZYLECIAŁ DO WIELKIEJ BRYTANII SAMOTNIE. JAK PRZYJMIE TO RODZINA

Z życia gwiazd: KRZYSZTOFA KRAWCZYKA NIE MA JUŻ Z NAMI. LEKARZ ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT TEGO, JAKI PRAWDOPODOBNIE BYŁ POWÓD TAKIEGO ROZWOJU WYDARZEŃ