Aleksander Kwaśniewski oraz Jolanta Kwaśniewska jakiś czas temu przechodzili koronawirusa. I choć dziś są już zdrowi, to wciąż odczuwają echa COVID-19 – dalej nie odzyskali pełni sił.

Były prezydent Polski postanowił opowiedzieć co nieco na temat zarażenia. Podczas porannej rozmowy z dziennikarzem Radia ZET opowiedział także o tym, jak czuła się Jolanta Kwaśniewska. Co im dolegało?

Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska. Źródło: Youtube Zdrowie PL
Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska. Źródło: Youtube Zdrowie PL

Jak Kwaśniewscy przechodzili koronawirusa?

Super Express przypomina, że to nie pierwszy z polskich prezydentów, który zmagał się z zarażeniem. Poza nim koronawirusa mieli już także Andrzej Duda czy Bronisław Komorowski.

Aleksander Kwaśniewski, który obecnie nie działa już aktywnie w polityce, pojawił się w wywiadzie. Podczas porannej rozmowy postanowił zdradzić, jak wyglądało zarażenie w przypadku jego oraz jego małżonki, Jolanty Kwaśniewskiej.

Wyznał, że jeśli chodzi o samego koronawirusa, to jego małżonka czuła się nieco lepiej. Dodał jednak, że u niej powikłania pocovidowe były dużo poważniejsze. Wyznał także, że wciąż nie w pełni wrócili do formy.

Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska. Źródło: Youtube Plotki Rozrywka
Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska. Źródło: Youtube Plotki Rozrywka

Były prezydent tłumaczył, że najbardziej odczuwa skutki przebytej choroby przy intensywnym wysiłku fizycznym. Zarazili się, choć bardzo się pilnowali i przestrzegali wszystkich obostrzeń. Jeszcze kilka dni wcześniej mieli wykonywane testy – negatywne. Później przyszły objawy, ponowne testy i tym razem inny, pozytywny wynik.

Aleksander Kwaśniewski przyznał także, że termin jego szczepienia przypada na połowę kwietnia, zatem już niedługo otrzyma pierwszą dawkę panaceum.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: O ILE WZROSŁY ROKU RENTY I EMERYTURY? WALORYZACJA W MARCU BYŁA NAPRAWDĘ WYSOKA! EKSPERCI ANALIZUJĄ, JAK PRZEKŁADA SIĘ NA BUDŻETY DOMOWE SENIORÓW

O tym się mówi w Polsce: ZNANY ZAKONNIK TRAFIŁ PILNIE DO SZPITALA, GDYŻ POCZUŁ SIĘ ŹLE. CO MU DOLEGA? OJCIEC LEON KNABIT MA WIELKĄ PROŚBĘ DO WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI

O tym się mówi na świecie: MEGHAN MARKLE I KSIĄŻĘ HARRY ZNÓW ZASKAKUJĄ! TYM RAZEM POSTANOWILI, ŻE POBIORĄ SIĘ JESZCZE RAZ. KIEDY ODBĘDZIE SIĘ CEREMONIA

Z życia gwiazd: JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ OSTATNIE POŻEGNANIE KRZYSZTOFA KRAWCZYKA? MENADŻER ZNANEGO WOKALISTY OBIECUJE, ŻE ZOSTANIE SPEŁNIONA OSTATNIA WOLA MUZYKA