Zgodnie z informacjami „Super Expressu” przekazanymi przez Polską Agencję Prasową, prosto z opactwa benedyktynów w Tyńcu ojciec Leon Knabit trafił do szpitala w Krakowie. Jak poinformowali media jego współbracia, zakonnik musiał poddać się hospitalizacji, gdyż we wtorkowe popołudnie źle się poczuł i trzeba było przeprowadzić dodatkowe badania.

Sam ojciec Leon Knabit napisał w mediach społecznościowych, że trafił właśnie na Oddział Rehabilitacyjny Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Ma również ważną prośbę do wszystkich. Zakonnik prosi o modlitwę.

Ojciec Leon Knabit trafił do szpitala. Konieczne były specjalistyczne badania, gdyż źle się poczuł. Prosi o modlitwę

Zakonnik, który w grudniu ubiegłego roku skończył 91 lat jest obecnie najstarszym wśród braci benedyktynów w Tyńcu. Ojciec Leon Knabit pod koniec października zakaził się koronawirusem i szybko trafił do krakowskiego Szpitala im. Żeromskiego. Wyszedł na początku listopada.

Teraz zapewnia, że pamięta o modlitwie i sam o nią prosi. Ojciec Leon Knabit święcenia przyjął w 1953 roku, a członkiem opactwa benedyktynów jest od 1958 roku. Przez rok był jego przeorem (2001-2002). To postać doskonale znana i niezwykle lubiana. Ojciec Leon był wielokrotnie prowadzącym różnych programów telewizyjnych, jak "Ojciec Leon zawodowiec", "Ojciec Leon zaprasza", "Sekrety mnichów".

W 2016 roku stał się jedną z twarzy Światowych Dni Młodzieży, w tym kampanii „Młodość to stan ducha”. Wówczas ukazała się jego książka pod tym samym tytułem.

Ojciec Leon Knabit/Facebook
Ojciec Leon Knabit/Facebook
Ojciec Leon Knabit/Facebook

Jak informował portal "Życie": TO NIE CZAS NA WIOSENNE UBRANIA I SPACERY? SYNOPTYCY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI! ZIMA NIE ZAMIERZA SIĘ WYCOFAĆ? ZŁE WIADOMOŚCI DLA OGRODNIKÓW I SADOWNIKÓW

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA SPĘDZA KOLEJNE ŚWIĘTA BEZ PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO. AKTORKA BARDZO TĘSKNI ZA MĘŻEM. „CZASEM SŁYSZĘ JEGO GŁOS”

Portal "Życie" pisał również: JAK WYGLĄDAŁY OSTATNIE CHWILE ŻYCIA KRZYSZTOF KRAWCZYKA? KOCHANEGO MUZYKA RATOWAŁA UKOCHANA ŻONA. MENADŻER MÓWI O POWODZIE TEGO, ŻE NIE MA GO Z NAMI

Pisaliśmy również o: CO Z NOWYM ŁADEM? RZĄD MIAŁ UJAWNIĆ PLANY 20 MARCA. CO CZEKA POLSKĘ W KOLEJNYM CZASIE? DZIENNIKARZOM DOWIEDZIELI, KIEDY NASTĄPI PREZENTACJA PROGRAMU