Rafał Trzaskowski to jeden z najpopularniejszych polityków w kraju. W ostatnim czasie prezydent Warszawy zmaga się z problemami zdrowotnymi – najpierw jego żona, Małgorzata Trzaskowska, zaraziła się koronawirusem, zaś następnie choroba dopadła także jego.

W międzyczasie chorowały także dzieci pary. Polityk przebywa w izolacji, a co za tym idzie – zdalnie zarządza miastem. Jaki jest jego stan zdrowia?

Rafał Trzaskowski / YouTube: polsatnews.pl
Rafał Trzaskowski / YouTube: polsatnews.pl
Rafał Trzaskowski / YouTube: polsatnews.pl

Współpracownica Rafała Trzaskowskiego o jego stanie zdrowia

Rafał Trzaskowski niedawno ogłosił na Twitterze, że „dołączył do Gosi i dzieci”, zarażając się koronawirusem. 12 marca oznajmił, że chora jest jego małżonka, a i on będzie przebywać w domu, na kwarantannie.

Małgorzata Trzaskowska przechodziła koronawirusa objawowo, ale bez ogromnych problemów zdrowotnych. Chorobie towarzyszyły ból gardła, gorączka i chrypa. Zaraziły się także dzieci pary.

Niedługo później COVID-19 przeniósł się także na Rafała Trzaskowskiego. Wciąż nie może wrócić do pracy, gdyż zdrowie mu na to nie pozwala.

Rafał Trzaskowski mimo zarażenia nie próżnuje – wciąż bierze aktywny udział w życiu Warszawy oraz w polityce. O wszystkim informuje na Twitterze.

Małgorzata i Rafał Trzaskowski/YouTube @Trzaskowski2020
Małgorzata i Rafał Trzaskowski/YouTube @Trzaskowski2020

Współpracownica Rafała Trzaskowskiego wyznała, że prezydent stolicy wciąż czuje się słabo i ma objawy. Wciąż pracuje, jednak nie wiadomo, kiedy domowe biuro zamieni na swój gabinet.

W przypadku ważnych spraw urzędowych miasto reprezentuje zastępca Rafała Trzaskowskiego, Michał Olszewski. Drugi wiceprezydent, Robert Soszyński, także pracuje zdalnie, gdyż, jak podkreśla rzeczniczka ratusza, w razie choroby Olszewskiego on pozostanie zdrowy – jest to „praca rotacyjna”.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: POLICJA WYSZŁA Z WAŻNYM OSTRZEŻENIEM DLA MILIONÓW POLAKÓW. NA BACZNOŚCI MUSZĄ SIĘ MIEĆ OSOBY, KTÓRE NIE PRZESTRZEGAJĄ OBOSTRZEŃ. POSYPIĄ SIĘ MANDATY

O tym się mówi w Polsce: POLSKI EPISKOPAT ZDECYDOWAŁ SIĘ NA WAŻNY KOMUNIKAT DLA MILIONÓW POLAKÓW. TO POKŁOSIE KONFERENCJI MINISTRA ZDROWIA. WIELE OSÓB WYRAŻA SPRZECIW

O tym się mówi na świecie: PREZYDENT JOE BIDEN W PRZESZŁOŚCI MUSIAŁ ZMIERZYĆ SIĘ Z NIEWYOBRAŻALNIE TRUDNĄ SYTUACJĄ. STRATA BYŁA OGROMNIE BOLESNA. JEGO HISTORIA PORUSZA DO GŁĘBI

Z życia gwiazd: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA MA WIELKĄ SŁABOŚĆ, KTÓRA SPORO KOSZTUJE POLSKICH PODATNIKÓW! CHODZI O RODZINNE MIASTO GŁOWY PAŃSTWA. TO OGROMNE SUMY