Z powodu rosnącej skali zakażeń koronawirusem rząd na czele z ministrem zdrowia zdecydował o wprowadzeniu kolejnego lockdownu od 20 marca do 9 kwietnia. Zamknięcie kraju obejmie zatem okres świąt Wielkanocnych. Jednak nie wszystko zostanie całkowicie zamknięte. Jednym z otwartych dla wszystkich, choć w ograniczonych zakresie będą kościoły. Episkopat zdecydował się wydać kluczowy dla wiernych komunikat.

Jak przypomina serwis Pikio, od soboty 20 marca w Polsce obowiązuje kolejny lockdown. Tym sposobem, z powodu rosnącej trzeciej fali koronawirusa zamknięto do odwołania galerie handlowe, kina, teatry, instytucje kultury i hotele. Wciąż otwarte pozostają jednak kościoły. Ten fakt oburza wiele osób, uważających, ze uczestnictwo we mszach to wylęgarnia zakażeń.

Część epidemiologów i specjalistów uważa, że pozostawienie kościołów i miejsc kultu otwartymi dla wiernych, szczególnie w okresie Wielkanocy to poważny błąd, który może nas słono kosztować. Jak zapewnił jednak, ze jest to dokładnie taka sama sytuacja, jak w przypadku ograniczenia liczby klientów w sklepach do jednego na 15 mkw. Obostrzenia w tej materii mają być weryfikowane i kontrolowane.

Episkopat wydał specjalny apel do wiernych. Otwarte kościoły w dobie pandemii kością niezgody wśród Polaków

Jak wyjaśnia Konferencja Episkopatu Polski w najnowszym komunikacie do Polaków, wierni, którzy chcą czynnie uczestniczyć w mszach i obrzędach w trakcie zbliżających się Niedzieli Palmowej, Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy musza przestrzegać obostrzeń i trzymać się obowiązujących limitów w kościołach.

Biskupi apelują o szczególną rozwagę, gdyż w przeciwnym wypadku konieczne będzie wprowadzenie kolejnych restrykcji.

„Biskupi zachęcają wiernych, by z zachowaniem koniecznej troski o zdrowie i bezpieczeństwo w czasie pandemii uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii i korzystać z sakramentu pokuty” – czytamy na profilu EpiskopatNews na Twitterze.

Jak informował portal "Życie": KRZYSZTOF IBISZ ZNÓW STANIE NA ŚLUBNYM KOBIERCU? NOWE DONIESIENIA MEDIÓW! CZY GWIAZDOR PLANUJE ŚLUB Z 27 LAT MŁODSZĄ UKOCHANĄ, GWIAZDĄ „TOP MODEL”

Przypomnij sobie: CZY JENNIFER LOPEZ I ALEX RODRIGUEZ WEZMĄ ŚLUB? GWIAZDORSKA PARA UCHWYCONA PRZEZ OBIEKTYWY PAPARAZZI. NAJNOWSZE ZDJĘCIE NIE POZOSTAWIA ZŁUDZEŃ

Portal "Życie" pisał również: CZY CEZARY PAZURA ZNÓW ZOSTANIE TATĄ? DO PYTAŃ O POWIĘKSZENIE RODZINY ODNIOSŁA SIĘ ŻONA AKTORA, EDYTA PAZURA. POWIEDZIAŁA, CZY PLANUJE WIĘCEJ DZIECI

Pisaliśmy również o: PIENIĄDZE I SUKCES SĄ SPRAWĄ DRUGORZĘDNĄ? PIOTR RUBIK O NOWYCH WYZWANIACH. MUZYK WYSTĘPUJE WRAZ Z ŻONĄ AGATĄ W NOWYM PROGRAMIE TELEWIZYJNYM