Jak zdradza „Super Express” prezydent Andrzej Duda od kilku miesięcy szczególnie chętnie korzysta z połączeń lotniczych. Dziennikarze „Polityki” sprawdzili niedawno wykaz lotów Andrzeja Dudy z ostatnich miesięcy – od maja ubiegłego roku do lutego 2021. Okazuje się, że ulubioną destynacją głowy państwa jest… jego rodzinne miasto, czyli Kraków!

Okazuje się, że stolica Małopolski jest odwiedzana w ten sposób przez prezydenta najczęściej podczas weekendów. Andrzej Duda od 16 października 2020 do 21 lutego 2021 leciał samolotem 27 razy, z czego 20 to podróże właśnie do Krakowa.

Andrzej Duda niemal cały czas odwiedza Kraków, rodzinne miasto. Jeden lot do stolicy Małopolski kosztuje jednak fortunę!

Zgodnie z informacjami „Polityki” podróże, które prezydent Andrzej Duda odbywa podczas weekendu do Krakowa kosztowały polskich podatników w ciągu czterech ostatnich miesięcy aż 700 tysięcy złotych. Oznacza to, że trwający niecałą godzinę lot z Warszawy do Krakowa to koszt blisko 35 tysięcy złotych.

„W Krakowie ma grono znajomych, spotyka się z nimi, odreagowuje tydzień w pałacu” – mówi osoba z bliskiego otoczenia Andrzeja Dudy w rozmowie z „Polityką”, cytowana przez „Super Express”.

Jak podaje „Polityka”, w trakcie ostatnich dziesięciu miesięcy Andrzej Duda korzystał z rządowych samolotów 67 razy. Dużo latał w trakcie kampanii prezydenckiej, a po wygranych wyborach poruszał się tym środkiem komunikacji w większości do rezydencji prezydenckiej na Helu i do rodzinnego Krakowa.

Andrzej Duda/Youtube @Janusz Jaskółka
Andrzej Duda/Youtube @Janusz Jaskółka
Andrzej Duda/Youtube @Janusz Jaskółka

Jak informował portal "Życie": NAJNOWSZA WIZJA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO DOSŁOWNIE POWALA NA KOLANA! CHODZI O NAJBOGATSZE OSOBY NA ŚWIECIE! MA NASTĄPIĆ NIEBYWAŁY ZWROT WYDARZEŃ

Przypomnij sobie: JEGO HIT 35 LAT TEMU „BIAŁYJE ROZY” SZTURMEM WDARŁ SIĘ DO SERC POLAKÓW. JAK DZIŚ WYGLĄDA YURI SZATUNOV? TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE WOKALISTA MA 50 LAT

Portal "Życie" pisał również: JAK MIESZKA ANDRZEJ PIASECZNY? WNĘTRZA DOMU I MIESZKANIA ZNANEGO ARTYSTY POWALAJĄ NA KOLANA! WIDAĆ, ŻE PIOSENKARZ MA BARDZO WYSMAKOWANY GUST

Pisaliśmy również o: JOANNA OPOZDA ZDECYDOWAŁA SIĘ NA WIELKĄ ZMIANĘ WIZERUNKU NA WIOSNĘ! AKTORKA NAPRAWDĘ BARDZO ZASZALAŁA, NIEKTÓRYM AŻ TRUDNO JĄ ROZPOZNAĆ. ROBI WRAŻENIE