Jak wyjaśnia serwis Pikio, polska policja postanowiła pilny i niezwykle ważny apel do milionów Polaków. Okazuje się bowiem, że funkcjoanriusze zamierzają w najbliższym czasie ściśle egzekwować wprowadzone przez rząd obostrzenia, a w razie niestosowania się do rozporządzeń wyciągane będą surowe konsekwencje.

Według zapowiedzi rzecznika prasowego Komendy Głównej Policji, na ulicach będzie widać wzmożoną aktywność policji, a regularnie przeprowadzane będą kontrole. Policjanci wyjaśniają, że minął czas pouczeń i przypominania o obostrzeniach.

Policja w oficjalnym komunikacie do Polaków nakłania do przestrzegania obostrzeń. Inaczej posypią się kary i mandaty

Głównym powodem zaostrzonej akcji polskiej policji jest pogarszająca się sytuacja epidemiczna w Polsce. Wzrasta liczba zakażonych, zgonów i osób z ciężkim przebiegiem COVID-19, które wymagają hospitalizacji.

Policja przekonuje, że obowiązujące od miesięcy, a zaostrzone od 20 marca obostrzenia w postaci zakazów i nakazów musza być ściśle przestrzegane, a funkcjonariusze policji będą przeprowadzać częste kontrole w tej materii. KGP zapowiada zmiany wobec Polaków i wzmożone kontrole, prowadzone przez policję i sanepid.

„Osoby nie stosujące się do ograniczeń, dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi” – wyjaśnia cytowany przez Pikio insp. Ciarka.

Policja przestrzega przed noszeniem przyłbic, chust, kominów czy szalików jako ochrony solo przed koronawirusem. Może to być jedynie środek uzupełniający noszenie maseczki. Sama maseczka ma być noszona tak, aby ściśle ochraniała usta i nos.

Policjanci przypominają również o dezynfekcji rąk, zachowaniu dystansu i unikaniu skupisk ludzi.

Jak informował portal "Życie": KRZYSZTOF IBISZ ZNÓW STANIE NA ŚLUBNYM KOBIERCU? NOWE DONIESIENIA MEDIÓW! CZY GWIAZDOR PLANUJE ŚLUB Z 27 LAT MŁODSZĄ UKOCHANĄ, GWIAZDĄ „TOP MODEL”

Przypomnij sobie: CZY JENNIFER LOPEZ I ALEX RODRIGUEZ WEZMĄ ŚLUB? GWIAZDORSKA PARA UCHWYCONA PRZEZ OBIEKTYWY PAPARAZZI. NAJNOWSZE ZDJĘCIE NIE POZOSTAWIA ZŁUDZEŃ

Portal "Życie" pisał również: CZY CEZARY PAZURA ZNÓW ZOSTANIE TATĄ? DO PYTAŃ O POWIĘKSZENIE RODZINY ODNIOSŁA SIĘ ŻONA AKTORA, EDYTA PAZURA. POWIEDZIAŁA, CZY PLANUJE WIĘCEJ DZIECI

Pisaliśmy również o: PIENIĄDZE I SUKCES SĄ SPRAWĄ DRUGORZĘDNĄ? PIOTR RUBIK O NOWYCH WYZWANIACH. MUZYK WYSTĘPUJE WRAZ Z ŻONĄ AGATĄ W NOWYM PROGRAMIE TELEWIZYJNYM