Księżna Diana była najbardziej lubianą osobą w całej rodzinie królewskiej. Żona księcia Karola borykała się z wieloma problemami, o których opinia publiczna nie wiedziała przez długi czas. Część z nich wyszła na jaw w trakcie wywiadu w 1995 roku. Czy zdradziła szczegóły, bo została zmanipulowana?

Cała prawda o wywiadzie księżnej Diany

Portal Plejada zwraca uwagę na to, że do prawdy udało się dotrzeć wiele lat po wywiadzie, który był prawdziwym skandalem. Podczas rozmowy z Martinem Bashirem z BBC w 1995 roku powiedziała naprawdę wiele, zdradziła między innymi, jak tak naprawdę wyglądało jej małżeństwo z księciem Karolem.

Księżna Diana. Źródło: Youtube National Geographic Polska
Księżna Diana. Źródło: Youtube National Geographic Polska

Od czasu rozmowy Diany i dziennikarza minęło już 25 lat. Teraz kochanek królowej ludzkich serc postanowił opowiedzieć o kulisach tego wywiadu i ujawnić, dlaczego aż tak zwierzyła się ona reporterowi.

Wywiad miał miejsce 15 listopada 1995 roku. Podczas rozmowy 34-letnia wówczas księżna Diana opowiedziała o swoim związku z Karolem, a także o Camilli Parker-Bowles.

W 2020 roku, 25 lat po emisji wywiadu, BBC zapowiedziało śledztwo wewnętrzne w tej sprawie. Mówiono, że dziennikarz wydobył informacje, uprzednio starając się pozyskać zaufanie księżnej Diany. Książę William na wieść o śledztwie wydał oświadczenie, w którym zauważał, że to „krok we właściwym kierunku”.

W końcu sprawę skomentował Hasnat Khan, kochanek Diany Spencer. Ujawnił on, że dziennikarz „wypełniał jej głowę śmieciami”, a William, wtedy nastolatek, próbował ostrzegać mamę. Zdaniem kochanka księżnej Diana została zmanipulowana i wykorzystana.

Tuż po wywiadzie myśl o romansie księcia Karola i niani Williama i Harry’ego w jej głowie stała się faktem, przez co nabawiła się paranoi. Bała się, że ktoś podsłuchuje jej rozmowy, bo dziennikarz wmówił jej, że nie może nikomu ufać, nawet bliskim.

Księżna Diana. Źródło: Youtube National Geographic Polska
Księżna Diana. Źródło: Youtube National Geographic Polska

Hasnat Khan, kochanek Diany, także spotkał się z dziennikarzem. Jak mówi, czuł, że jest to podejrzany mężczyzna, szczególnie, że niemal od razu próbował wyciągnąć prywatne informacje o księżnej i związku tych dwojga. Próbował ostrzegać swoją ukochaną przed reporterem, jednak zmanipulowana królowa ludzkich serc zdecydowała się na wywiad. Po latach Khan zastanawia się, czy gdyby nie psychologiczne sztuczki Martina Bashira, to kiedykolwiek doszłoby do takiej rozmowy.

Gdy kochanek księżnej zobaczył wywiad, powiedział jej, że udzielając go, popełniła błąd. Zdaniem brata Diany Spencer została ona zmuszona do rozmowy z dziennikarzem przez manipulację.

Myślicie, że po latach sprawiedliwości stanie się zadość?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MARZENA KIPIEL-SZTUKA ZNALAZŁA SIĘ W CIĘŻKIM POŁOŻENIU. Z POMOCĄ PRZYSZEDŁ ANDRZEJ GRABOWSKI. SERIALOWY PARTNER PORATOWAŁ HALINKĘ Z „KIEPSKICH”

O tym się mówi w Polsce: JAROSŁAW KACZYŃSKI W PORUSZAJĄCYCH SŁOWACH POŻEGNAŁ WYBITNĄ AKTORKĘ. „WYBRAŁA DOBRO”. FANI SĄ PRZEJĘCI TYM, CO O NIEJ MÓWIŁ WICEPREMIER

O tym się mówi na świecie: KRÓLOWA ELŻBIETA ZOSTAŁA OKRADZIONA. SPRAWCA ZABRAŁ Z JEJ PAŁACU WIELE CENNYCH PRZEDMIOTÓW. TO PRAWDZIWY SKANDAL

Z życia gwiazd: ANNA LEWANDOWSKA NIE PORADZIŁA SOBIE Z TREMĄ? FATALNY BŁĄD ŻONY POPULARNEGO PIŁKARZA. WIDZOWIE NIE POZOSTAWILI NA NIEJ SUCHEJ NITKI