Jarosław Kaczyński pojawił się w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na mszy ku pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Tuż po zakończeniu nabożeństwa postanowił wygłosić krótkie przemówienie, w czasie którego pożegnał Katarzynę Łaniewską – aktorkę, która niedawno odeszła.

Przypomnijmy – Katarzyna Łaniewska, charakteryzująca się nieskrywaną sympatią do partii rządzącej i samego Kaczyńskiego, zmarła 7 grudnia 2020 roku. Teraz sam wicepremier ds. bezpieczeństwa pożegnał ją publicznie.

Jarosław Kaczyński. Źródło: Youtube Wirtualna Polska
Jarosław Kaczyński. Źródło: Youtube Wirtualna Polska

Jarosław Kaczyński pożegnał Katarzynę Łaniewską

Fakt zwraca uwagę na słowa, które padły z ust Kaczyńskiego. Zauważał, że Katarzyna Łaniewska znana była jako wybitna aktorka i można ją bez wahania nazwać artystką z krwi i kości. Zauważał również, że nie można kwestionować jej talentu.

Niegdyś, jeszcze na studiach, Katarzyna Łaniewska była członkinią ZMP, później – PZPR. Z czasem jednak, na koniec lat 70. XX w., zasiliła szeregi opozycji. Już w 1980 roku była współtwórczynią NSZZ „Solidarność” w Teatrze Ateneum.

Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę na fakt, że Katarzyna Łaniewska swoimi działaniami była obywatelką służącą swojej ojczyźnie. Wicepremier wspominał także, jak Katarzyna Łaniewska czytała Pismo Święte, wykorzystując swój talent aktorski, podczas mszy.

Jarosław Kaczyński. Źródło: Youtube naTemat.pl
Jarosław Kaczyński. Źródło: Youtube naTemat.pl

Polityk nie omieszkał dodać, że jej śmierć jest ogromnym ciosem, a pożegnanie ze względu na pandemię nie jest tak okazałe, dodał jednak, że „jesteśmy jej dłużnikami”. Zauważył również, że Bóg najpewniej „wynagrodzi jej postawę”.

Przypomnijmy – Katarzyna Łaniewska znana z m.in. „Klanu” czy „Plebanii” oraz filmu „Kogel-Mogel” odeszła w wieku 87 lat.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAN NOWICKI ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE SZCZEPIEŃ POZA KOLEJNOŚCIĄ. JEGO SŁOWA ZASKOCZYŁY KOLEGÓW ZE ŚRODOWISKA ARTYSTYCZNEGO

O tym się mówi w Polsce: SZYKUJĄ SIĘ WYSOKIE MANDATY ZA NIEPRZESTRZEGANIE TYCH PRZEPISÓW. WKRÓTCE WCHODZI NOWA NOWELIZACJA ODNOŚNIE SEGREGACJI ŚMIECI. CO TRZEBA WIEDZIEĆ

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ HARRY JEDNAK NIE SPOTKA SIĘ Z KRÓLOWĄ ELŻBIETĄ II. CZY W RODZINIE KRÓLEWSKIEJ DOSZŁO DO KOLEJNYCH KŁÓTNI? NOWE FAKTY

Z życia gwiazd: MAŁGORZATA I RADOSŁAW MAJDANOWIE WYBRALI SIĘ NA DŁUGO OCZEKIWANA WAKACJE. GDZIE PRZEBYWA PARA? TE WIDOKI ROBIĄ WRAŻENIE