Od ostatnich dni 2020 roku trwa afera szczepionkowa dotycząca ludzi polskiej kultury, polityki i polskich gwiazd. Sprawa wydaje się nie mieć końca i jest nieustannie podsycana przez media ze względu na kolejne doniesienia.

Społeczeństwo podzieliło się w tej sprawie – jedno przekonują, że to skandal, inni widza organizatorów szczepień, a aktorzy i politycy bronią się tym, że zostali wprowadzeni w błąd i oszukani. Do sytuacji postanowił odnieść się Przemysław Saleta. Co do powiedzenia na ten temat ma sportowiec, który kilka lat temu walczył o życie po oddaniu chorej córce nerki?

Przemysław Saleta o aferze szczepionkowej. Sportowiec ma wyrazistą opinię w sprawie

W Sylwestra WUM poinformował w oficjalnym komunikacie, że oprócz pracowników szpitala, szczepieniu poddano znane postacie kultury i sztuki, gdyż Agencja Rezerw Materiałowych miała przekazać 450 dodatkowych dawek szczepień do wykorzystania w ciągu 24 godzin. W ten sposób zaszczepiono 18 znanych osób polskiej kultury, które miały stać się ambasadorami akcji promującej szczepienia.

Jednak po dwóch dniach rektor WUM prof. Zbigniew Gaciong przekonywał media, że nie wiedział nic o szczepieniach znanych osób. Później wyszło jednak na jaw, że wiedział o akcji, gdyż wypłynęły zdjęcia z wydarzenia. Właśnie od tego zaczęła się cała afera. Co na ten temat sądzi Przemysław Saleta?

„Uważam, że jest to dmuchany problem, bo jest znacznie więcej różnych afer, również ze szczepionkami, które są poważniejsze niż to. Zupełnie szczerze, ja nie jestem specjalnie oburzony, bo to nie było tak […] Tylko ktoś zadzwonił, zaproponował i ktoś skorzystał” – powiedział Przemysław Saleta w rozmowie z Faktem.

Sportowiec przekonuje, że wszyscy ludzie, którzy chcą się zaszczepić i otrzymałoby telefon z przychodni czy punktu szczepień, że są wolne szczepionki z pewnością skorzystałoby z możliwości zaszczepienia się. Dodatkowo podkreślił, że liczba szczepionek nie była ogromna i mająca znaczenie.

Dodatkowo, Przemysław Saleta przekonuje, że nie obarczałby winą znanych osób za tę aferę. Wyjaśnia, ze lepiej było je wykorzystać niż wyrzucić na śmietnik.

Przemysław Saleta/Youtube @Bronisław Komorowski
Przemysław Saleta/Youtube @Bronisław Komorowski
Przemysław Saleta/Youtube @Bronisław Komorowski

Jak informował portal "Życie": KAMIL STOCH WYDAŁ PILNY APEL DO POLAKÓW. CZASU ZOSTAŁO BARDZO NIEWIELE I LICZY SIĘ KAŻDA MINUTA! SYTUACJA PRZYBRAŁA POWAŻNY OBRÓT. O CO CHODZI

Przypomnij sobie: EDYTA GÓRNIAK DOKONAŁA PORUSZAJĄCEGO WYZNANIA. CHODZI O JEJ BYŁEGO UKOCHANEGO. GWIAZDA NIE POZOSTAWIA ZŁUDZEŃ. 2020 ROK BYŁ DLA NIEJ PRZEŁOMOWY

Portal "Życie" pisał również: POLACY NARESZCIE ODETCHNĄ Z ULGĄ! POJAWIŁ SIĘ WAŻNY APEL ZE STRONY NFZ. CHODZI O PLANOWE ZABIEGI. POZYTYWNE INFORMACJE DLA CHORYCH

Pisaliśmy również o: BLANKA LIPIŃSKA ZNÓW ZAKOCHANA? PISARKA ZACHWYCA SIĘ PEŁNYM ROMANTYZMU SYLWESTREM. W JEJ BRZUCHU ZNÓW MAJĄ FRUWAĆ MOTYLE. CZYJA TO ZASŁUGA