Od 15 października 2020 roku trwała poważna przerwa w wykonywaniu planowych operacji w przypadkach, w których nie było mowy o zagrożeniu życia. NFZ zalecił lecznicom i szpitalom, z którymi instytucja ma podpisane umowy, aby w miarę możliwości ograniczyć do minimum lub czasowo zawiesić przeprowadzanie leczenia planowanego.

W ten sposób w niezwykle trudnym położeniu znaleźli się przewlekle chorzy pacjenci, a także osoby, które wymagały opieki stomatologicznej, psychiatrycznej, czy czekający na specjalistyczną diagnostykę.

Jednak NFZ wydał właśnie nowy apel, w którym możemy się dowiedzieć, że podjęto decyzję o wznowieniu wykonywania planowych zabiegów i leczenia. Narodowy Fundusz Zdrowia zdecydował się na taki krok przekonując, że doszło do poprawy sytuacji epidemiologicznej. To dobra informacja dla pacjentów.

NFZ z dobrą informacją dla pacjentów. Wznowione zostaną planowe zabiegi operacyjne i leczenie. Najnowsza decyzja instytucji

Od października, ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną, NFZ zalecił placówkom medycznym i przychodniom, które posiadają kontrakt na udzielanie świadczeń medycznych w formie bezpłatnej, aby skupić się na teleporadach i pomaganiu pacjentom na odległość.

W ten sposób lekarze mieli prawo do wystawiania e-recept, e-zwolnień i zleceń online na wyroby medyczne. Wydawano również skierowania na badania laboratoryjne krwi i moczu, a przychodnie i szpitale mógłby przyjmować pacjentów z zagrożeniem życia i zdrowia.

Właśnie w ten sposób większość planowych zabiegów operacyjnych została przesunięta, a wiele oddziałów szpitalnych albo wyłączono z pracy przez zakażenie koronawirusem lub zmieniono na zakaźne.

Jednak NFZ wydał właśnie ważne oświadczenie, po którym możemy się spodziewać powolnego powrotu publicznej ochrony zdrowia do normy. Mowa o przywróceniu planowych zabiegów i leczenia.

„Przez poprawę sytuacji epidemicznej zalecenia ograniczenia udzielania świadczeń planowych, wydane w związku […] z potrzebą zapewnienia dodatkowych łóżek szpitalnych dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia, należy przyjąć za nieobowiązujące” – pojawiło się w komunikacie NFZ, cytowanym przez Pikio.

Jest również zalecenie wznowienia realizacji świadczeń. Pacjenci mogą mieć zatem powody do zadowolenia.

Jak informował portal "Życie": KSIĘCIU WILLIAMOWI NIE PODOBA SIĘ POSTĘPOWANIE HARRY’EGO I MEGHAN? MIAŁ WYSŁAĆ PISMO DO BRATA. TO EFEKT PODCASTU Z SYNKIEM BYŁEJ PARY KSIĄŻĘCEJ

Przypomnij sobie: KIEDY UCZNIOWIE WRÓCĄ DO SZKÓŁ? MINISTER ZDROWIA WYPOWIEDZIAŁ SIĘ NA TEMAT DECYZJI RZĄDU. RODZICE ZASTANAWIAJĄ SIĘ, CO STANIE SIĘ PO FERIACH ZIMOWYCH

Portal "Życie" pisał również: TELEWIZJA POLSKA ZALICZYŁA KOLEJNĄ WIELKĄ WPADKĘ. CHODZI O SKOCZKÓW NARCIARSKICH I TURNIEJ CZTERECH SKOCZNI. DZIENNIKARZ POPEŁNIŁ SPORY BŁĄD

Pisaliśmy również o: NIEUSTANNIE UJAWNIANE SĄ KOLEJNE INFORMACJE NA TEMAT SZCZEPIEŃ NA KORONAWIRUSA WŚRÓD CELEBRYTÓW. POJAWIŁO SIĘ OŚWIADCZENIE PARTNERKI EDWARDA MISZCZAKA