Tegoroczny Turniej Czterech Skoczni jest wyśmienity dla polskich skoczni – Kamil Stoch i Dawid Kubacki zajmują dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej zawodów, a sensacyjna wygrana Mistrza z Zębu w Innsbrucku rozpaliła nadzieje kibiców na całkowite zwycięstwo i dominację naszej reprezentacji w kolejnych zawodach sezonu.

Wysokie miejsca zajmują także Piotr Żyła i Andrzej Stękała (odpowiednio 8 i 10 miejsce).

Niewiele brakowało, aby w Innsbrucku na najniższym stopniu podium stanął również Żyła, który ostatecznie był czwarty. Jednak Turniej Czterech Skoczni to nie tylko blaski, ale i cienie. Wyjątkowo nie popisał się bowiem dziennikarz TVP, który zaliczył sporą wpadkę w rozmowie z Kamilem Stochem.

Telewizja Polska z kolejną wpadką. Dziennikarz TVP popełnił sporą wpadkę podczas rozmowy z Kamilem Stochem

O tym wywiadzie robi się w sieci bardzo głośno. Dziennikarz TVP stwierdził w rozmowie z Kamilem Stochem, nawiązując do sensacyjnej wygranej Adama Małysza 3 stycznia 2001 roku i pobicia rekordu skoczni, że „Znowu Bergisel [skocznia w Innsbrucku – przyp. red.], po 20 latach, było polskie”.

Zdziwiony Kamil Stoch zaskoczony stwierdził, że przecież w ubiegłym roku wygrywał na tej skoczni. Dziennikarz tłumaczył, że w emocjach można zapomnieć o takim fakcie.

To jednak nie jedyna wpadka. Ten sam dziennikarz w rozmowie z Dawidem Kubackim również nie uniknął kompromitacji. Jak wyjaśnia serwis Pomponik, Dawid Kubacki podziękował za gratulacje w zajęciu miejsc na podium i w klasyfikacji generalnej TCS, jednak stwierdził, że jest na TVP obrażony.

„Boście Andrzeja [Stękałę – przyp. red.] wyrzucili z wywiadu. On tam biedny stoi i płacze. Co ja mam później mu powiedzieć?” – powiedział wprost skoczek, cytowany przez Pomponik.

Choć dziennikarz próbował ratować sytuację i przekonywać, że za chwilę będą rozmawiać z młodym skoczkiem, ale po raz kolejny walnął gafę, twierdząc, że Kubacki z konkursu na konkurs jest coraz lepszy.

Skoczek przypomniał, że ostatnio był pierwszy, a dziś jest trzeci. Następnym razem kontakty z naszymi mistrzami wyjdą lepiej?

Jak informował portal "Życie": LOKALNI MIESZKAŃCY NAZWALI GO „ANIOŁEM STRÓŻEM” PO TYM, JAK NIE WAHAŁ SIĘ ZARYZYKOWAĆ ŻYCIA DLA BEZPAŃSKICH PSÓW I KOTÓW. MĘŻCZYZNA MA WIELKIE SERCE

Przypomnij sobie: KIEDY UCZNIOWIE WRÓCĄ DO SZKÓŁ? MINISTER ZDROWIA WYPOWIEDZIAŁ SIĘ NA TEMAT DECYZJI RZĄDU. RODZICE ZASTANAWIAJĄ SIĘ, CO STANIE SIĘ PO FERIACH ZIMOWYCH

Portal "Życie" pisał również: FANI PROGRAMU „ZŁOMOWISKO PL” Z WAŻNYM APELEM DO POLAKÓW. POJAWIŁO SIĘ BŁAGANIE O POMOC DLA INNEGO BOHATERA. MĘŻCZYZNA W TRUDNYM POŁOŻENIU

Pisaliśmy również o: RADOSNE WIEŚCI W ŻYCIU GWIAZDORA „TAŃCA Z GWIAZDAMI”! SYLWESTER WILK OGŁOSIŁ WSPANIAŁĄ NOWINĘ. FANI SPORTOWCA ZACHWYCENI. SPŁYWA MASA GRATULACJI