W ostatnim czasie głośno zrobiło się na temat szczepień na koronawirusa. Przypomnijmy: pierwsze dostawy trafiają już do Polski, jednak, wbrew oczekiwaniom, że zostaną dostarczone najpierw do pracowników służby zdrowia, częściowo trafiły w inne ręce.

Okazało się bowiem, że znalazło się grono „uprzywilejowanych”, m.in. Krystyna Janda, Radosław Pazura czy Edward Miszczak i jego partnerka, którzy zostali zaszczepieni poza kolejnością. To spowodowało ogólne oburzenie, ponieważ szczepień nie wystarczyło dla ogromnej części pracowników służby zdrowia, tych, którzy są najbardziej narażeni i mieli otrzymać panaceum jako pierwsi.

Lech Wałęsa/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II
Lech Wałęsa/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II
Lech Wałęsa/Youtube @Centrum Myśli Jana Pawła II

Lech Wałęsa o szczepieniach poza kolejnością

Choć społeczeństwo jest zniesmaczone i oburzone zaistniałą sytuacją, są także tacy, którzy w pełni rozumieją tych, którzy zaszczepili się, korzystając z okazji, poza kolejnością. Sprawę skomentował również Lech Wałęsa.

Portal WP przypomina, że część osób wcale nie chce się zaszczepić. Są również tacy, którzy do Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego trafili poza kolejnością. Niektórzy przekonują, że myśleli, iż będą uczestnikami programu popularyzacji szczepień – szczególnie zastanawiający jest fakt, że nie zdziwił ich brak reporterów, kamer czy aparatów podczas szczepienia, udowodniono także, że ich wykręty nie są zgodne z prawdą.

Lech Wałęsa twierdzi, że znane osoby, które zaszczepiły się poza kolejką, „dały się wrobić”. Twierdzi, że „mieli szczere chęci” i przecież to te osobistości „dostały propozycję” i po prostu skorzystały. Uważa, że obecna nagonka na szczepionych „uprzywilejowanych” to szczucie partii rządzącej.

Lech Wałęsa/screen YouTube Onet News
Lech Wałęsa/screen YouTube Onet News
Lech Wałęsa/screen YouTube Onet News

Twierdzi także, że sam poszedłby i zaszczepił się poza kolejnością, gdyby tylko miał taką możliwość. Dodał, że ci, którzy skorzystali, „zostali zmanipulowani i wystawieni”, a to, czego się dopuściły, to „dobry uczynek” i należy im się za to „chwała”.

Co sądzicie o słowach Lecha Wałęsy?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NIEUSTANNIE UJAWNIANE SĄ KOLEJNE INFORMACJE NA TEMAT SZCZEPIEŃ NA KORONAWIRUSA WŚRÓD CELEBRYTÓW. POJAWIŁO SIĘ OŚWIADCZENIE PARTNERKI EDWARDA MISZCZAKA

O tym się mówi w Polsce: KRZYSZTOF JACKOWSKI DOŚWIADCZYŁ NIESAMOWITEJ WIZJI DOTYCZĄCEJ SZCZEPIEŃ. JASNOWIDZ POTWIERDZA TO, CO MÓWIŁ WCZEŚNIEJ. POLAKOM NIE BĘDZIE ŁATWO

O tym się mówi na świecie: KSIĘCIU WILLIAMOWI NIE PODOBA SIĘ POSTĘPOWANIE HARRY’EGO I MEGHAN? MIAŁ WYSŁAĆ PISMO DO BRATA. TO EFEKT PODCASTU Z SYNKIEM BYŁEJ PARY KSIĄŻĘCEJ

Z życia gwiazd: EDYTA GÓRNIAK DOKONAŁA PORUSZAJĄCEGO WYZNANIA. CHODZI O JEJ BYŁEGO UKOCHANEGO. GWIAZDA NIE POZOSTAWIA ZŁUDZEŃ. 2020 ROK BYŁ DLA NIEJ PRZEŁOMOWY