Wczorajsza decyzja władz dotycząca tzw. narodowej kwarantanny budzi ogromne emocje wśród opinii publicznej. Jedni uważają, że jest jak najbardziej słuszna i dobra, zdaniem drugich – to niepotrzebne, irracjonalne i spowoduje jeszcze większe problemy wielu Polaków.

Poza ponownym lub przedłużonym zamknięciem wielu branż wiadomo już także, że w Sylwestra można darować sobie planowanie imprez – rządzący zapowiadają godziny policyjne, podczas których należy siedzieć w domu.

Na temat lockdownu wypowiedziała się już część sław. Tym razem głos zabrał Karol Strasburger, prowadzący „Familiady”. Co sądzi?

Karol Strasburger. Źródło: Youtube tvnpl
Karol Strasburger. Źródło: Youtube tvnpl

Karol Strasburger szczerze o lockdownie. Czy popiera tę decyzję?

Narodowa kwarantanna zostanie wprowadzona w okresie świąteczno-noworocznym, od 28 grudnia, i potrwa co najmniej do 17 stycznia, tj. do końca ferii zimowych. Uczniowie mogą zapomnieć o wyjazdach.

Karol Strasburger cytowany przez portal WP tłumaczy, że jego zdaniem jest to wyraz lęku lub odpowiedzialności za społeczeństwo, bo dzięki temu władze będą mieć „czyste sumienie”, ale nie każda decyzja jest sensowna.

Zauważa, że na stokach narciarskich zarażenie się jest niemal niemożliwe, biorąc pod uwagę prędkości, a także osprzęt – maski, kaski i gogle. Zauważa jednak, że może chodzić o tłumy w kolejkach.

Karol Strasburger. Źródło: Youtube JastrzabPost
Karol Strasburger. Źródło: Youtube JastrzabPost

Co więcej, podkreśla, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna – trzeba prowadzić zdrowy tryb życia i uprawiać sport. Tym bardziej, że zamknięte kolejne miejsca, w których ma się okazję do ćwiczeń, nie wróżą dobrze.

Jego zdaniem należy podkreślać, jak ważna jest aktywność dla całego ludzkiego organizmu.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ANDRZEJ DUDA POGRĄŻONY W GŁĘBOKIM SMUTKU. PREZYDENT ZDRADZIŁ POWÓD SWOJEGO STANU W INTERNECIE. OSTATNIE DNI TO DLA NIEGO NIEZWYKLE TRUDNY CZAS

O tym się mówi w Polsce: CZY NAJSTARSI POLACY MOGĄ SIĘ SPODZIEWAĆ NOWEGO PROGRAMU WSPARCIA? TO JUŻ POTWIERDZONE! BĘDZIE ZUPEŁNIE NOWA POMOC DLA SENIORÓW. MOWA O 40 MLN ZŁOTYCH

O tym się mówi na świecie: KSIĘŻNA DIANA ZŁAMAŁA KRÓLEWSKIE TRADYCJE ŚWIĄTECZNE PODCZAS PIERWSZYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA Z KRÓLOWĄ ELŻBIETĄ II. CO SIĘ STAŁO

Z życia gwiazd: KSIĘŻNA KATE I KSIĄŻĘ WILLIAM ZDECYDOWALI SIĘ NA WYJĄTKOWY GEST Z OKAZJI BOŻEGO NARODZENIA. TO ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA DLA DROGICH PARZE OSÓB