Iwona Kubicz dorobiła się statusu jednej z największych gwiazd Telewizji Polskiej. Popularna prezenterka zyskała szerokie grono sympatyków. Niestety, to wszystko nie wystarczyło, by zachowała pracę.

Według informacji przekazywanych przez portal Pomponik Iwona Kubicz, dziś 63-letnia, krótko po 50. urodzinach straciła pracę w TVP. Wypowiedzenie otrzymała przez swój wiek – zdaniem władz telewizji była już za stara na tę pracę. Co robi obecnie?

Iwona Kubicz. Źródło: Youtube Dawno Temu W TV
Iwona Kubicz. Źródło: Youtube Dawno Temu W TV

Czym zajmuje się Iwona Kubicz?

Iwona Kubicz przeprowadzała wywiady z gośćmi „Pytania na śniadanie”. Nagle uznano, że jest już za stara, by piastować tę funkcję. Wtedy to, w 2007 roku, otrzymała zwolnienie z pracy, zaś na jej miejsce weszła Jolanta Fajkowska.

Iwona Kubicz opowiadała, że zaczęła otrzymywać pensję w wysokości 650 zł na rękę – wciąż pracowała w TVP, jednak nie pokazywała się na wizji, a to dawało największe dochody.

Ostatecznie całkowicie straciła posadę w TVP, jako powód podawano złamanie etyki dziennikarskiej, którego miała się dopuścić, grając w reklamie. Prezenterka jednak wygrała sprawę w sądzie, gdyż odwołała się od w/w decyzji. I choć w konsekwencji sąd nakazał TVP przyjąć ją ponownie do pracy, ona chciała tylko walczyć o własne dobre imię.

Iwona Kubicz. Źródło: Youtube Zespół Romanca
Iwona Kubicz. Źródło: Youtube Zespół Romanca

Założyła działalność, w ramach której chciała poświęcić się szkoleniu kobiet, które straciły pracę po pięćdziesiątce przez dojrzały wiek. Ukończyła studia podyplomowe, teraz może piastować funkcję mediatora, a także jest prowadzącą zajęcia w Instytucie Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Choć Iwona Kubicz mogłaby odejść na emeryturę – ani myśli. Jak sama kwituje, ma jeszcze sporo do zrobienia.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WIELKA TAJEMNICA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO WYSZŁA NA JAW! WPROST NIE SPOSÓB UWIERZYĆ. JASNOWIDZ ZDRADZIŁ RZECZ, O KTÓREJ WIĘKSZOŚĆ NIE MIAŁA POJĘCIA

O tym się mówi w Polsce: BENEFICJENCI PROGRAMU 500 PLUS POWINNI PAMIĘTAĆ O BARDZO WAŻNYCH TERMINACH! TO OD NICH ZALEŻY CZY I KIEDY ŚWIADCZENIE ZOSTANIE PONOWNIE PRZYZNANE

O tym się mówi na świecie: NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA DOTYCZĄCE SZCZEPIONKI. JEDEN Z KRAJÓW MIAŁ WSTRZYMAĆ PRACE NAD PREPARATEM. DOSZŁO DO DZIWNEGO ODKRYCIA

Z życia gwiazd: ŚWIĄTECZNE SZALEŃSTWO TRWA W NAJLEPSZE. GWIAZDY PUBLIKUJĄ FOTOGRAFIE PRZEDSTAWIAJĄCE ICH PRZYGOTOWANIA. JEDNĄ Z NICH JEST KATARZYNA ZIELIŃSKA