Renata Zarębska miała swoje pięć minut dzięki wielkiemu hitowi „Noc z Renatą”, który wydany został 30 lat temu, w 1990 roku. Znajdowała się na pierwszych miejscach list przebojów i podbijała serca słuchaczy.

I choć obecnie trudno byłoby stwierdzić, że wciąż jest tak samo popularna, Zarębska w dalszym ciągu oddaje się temu, co kocha – śpiewaniu! Po latach cieszy się sporą rozpoznawalnością, a jej głos dalej robi wrażenie.

Renata Zarębska – co robi obecnie?

Pomponik przypomina, że kariera Renaty Zarębskiej, wtedy 25-latki, która niedługo wcześniej skończyła szkołę teatralną w Warszawie, zaczęła się od „Kabaretonu” w 1990 roku. Ojcem jej popularności był Jan Pietrzak.

Renata Zarębska. Źródło: Youtube
Renata Zarębska. Źródło: Youtube

„Noc z Renatą”, czyli piosenka, którą wykonała, zrobiła na wszystkich piorunujące wrażenie. Tekst Agnieszki Osieckiej i wokal Renaty Zarębskiej tak przypadły do gustu wszystkim Polakom, że, jak mówi obecnie piosenkarka, utwór „zaczął żyć własnym życiem”.

I choć kształciła się w kierunku aktorskim, Renata Zarębska najlepiej radziła sobie jako kaskaderka. Grupa Pirate Gang, do której należała, otrzymała nawet tytuł mistrza świata podczas II Festiwalu Kaskaderów Filmowych w Tuluzie.

Jednak Renata Zarębska wolała śpiewać. Zaczęła w kabarecie „Pod Egidą” dzięki Janowi Pietrzakowi. Zaśpiewała hit „Noc z Renatą” – pierwszy… i ostatni.

Renata Zarębska. Źródło: Youtube
Renata Zarębska. Źródło: Youtube

Dziś wokalistka deklaruje, że wolała oddać się rodzinie i wychowywaniu dwóch córek niż robić wielką karierę. Powróciła do śpiewania po porodzie, była jedną z założycielek „Babskiego kabaretu”, a „Noc z Renatą” wykonywała podczas koncertów w całej Polsce.

Teraz Renata Zarębska wciąż utrzymuje się z czegoś, co kocha – śpiewu. I choć nie jest na pierwszych stronach gazet, woli to niż bicie rekordów popularności. Jest zadowolona z tego, jak potoczyło się jej życie.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: OJCIEC UCZENNICY W TRAKCIE NAUKI ZDALNEJ ZROBIŁ COŚ DZIWACZNEGO. NAGRANIE TRAFIŁO DO SIECI, A TATA DZIEWCZYNKI STAŁ SIĘ GWIAZDĄ INTERNETU! CO ZROBIŁ

O tym się mówi w Polsce: ZNÓW POJAWIĄ SIĘ MASOWE UTRUDNIENIA DLA WIELU POLAKÓW. WSZYSTKO ZACZNIE SIĘ JUŻ 13 GRUDNIA. JEST OFICJALNE POTWIERDZENIE. TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ TŁUMÓW

O tym się mówi na świecie: PORUSZAJĄCA HISTORIA DZIEWCZYNKI, KTÓRA DZIĘKI NIEZNAJOMEJ RODZINIE MOGŁA WRÓCIĆ DO NORMALNEGO ŻYCIA. TO, CO DLA NIE ZROBILI ZACHWYCA

Z życia gwiazd: ZASKAKUJĄCE WYDARZENIA NA URODZINACH SYNA KRZYSZTOFA RUTKOWSKIEGO. ŻONA DETEKTYWA MUSIAŁA SIĘ GĘSTO TŁUMACZYĆ. INTERNAUCI NIE DOWIERZAJĄ