Jak podaje portal "Fabiosa", świat czteroletniej, pochodzącej z Iraku Teby wywrócił się do góry nogami. Kiedy jechała wspólnie z ojcem i bratem samochodem natrafili na prowizoryczny ładunek wybuchowy. W spowodowanym pożarze zginął jej brat, a ona mocno ucierpiała. Miała poważne poparzenia i straciła włosy. Teba znalazła się w bardzo trudnej sytuacji.

Trudna sytuacja

Kultura, w jakiej przyszło żyć Tebie niestety nie podchodziła z wyrozumiałością do podobnych urazów. Mama dziewczynki cieszyła się, że jej córka dochodzi do siebie, choć jednocześnie cierpiała z powodu tego, że Teba stanie się wyrzutkiem. Dziewczynka nie miałaby praktycznie szans ani znaleźć sobie pracy, ani wyjść za mąż.

Rodzice Teby postanowili znaleźć dla niej pomoc. Jej tata zwrócił się do irackich dziennikarzy, prosząc o to, żeby nagłośnili sytuację. Historia odbiła się szerokim echem nie tylko w Iraku, ale także poza jego granicami. Zdjęcie poszkodowanej w wyniku pożaru Teby zobaczyła również Barbara Marlowe ze Stanów Zjednoczonych.

Barbara wspólnie z mężem wiodła spokojne życie, choć do pełni szczęścia brakowało im jedynie dziecka. Para nie mogła mieć potomka. Postanowili bez względu na koszty pomóc Tebie. Najpierw skonsultowali się z chirurgiem, a potem z ambasadą.

Światełko w tunelu

Rodzice Teby stanęli przed bardzo trudną decyzją. Musieli zdecydować, czy wysłać córkę z dala od domu, do ludzi, których w ogóle nie znali. Choć ich serca pękały na myśl rozstania z córką, wiedzieli, że to jej jedyna szansa na normalne życie.

W 2007 roku mała Teba wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Barbara wspólnie z mężem otoczyli iracką dziewczynkę opieką i miłością. Dziewczynka przeszła łącznie 19 operacji, a para która ją przyjęła, stała się jej drugą rodziną.

Z biologiczną matką Tebie udało się spotkać dopiero w 2015 roku, choć przez cały czas obie rodziny były w stałym kontakcie. W 2019 roku Teba zaczęła naukę w collegu.

Co sądzicie o postawie rodziny, która przygarnęła Tebę?

To też może cię zainteresować: 8 lat temu urodził się wyjątkowy chłopiec. Prawie nie ma mózgu. Jak malec żyje teraz

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Historia tej kobiety powala na kolana! Ma 102 lata i niestraszna jej żadna choroba! Staruszka wygrała walkę nie tylko z koronawirusem

O tym się mówi: +9 Ministerstwo Finansów szykuje bat na ukrywających swoje pieniądze. Czekają poważne konsekwencje. Grzywny mogą sięgać 1,5 miliona złotych