Agata Kulesza w 1994 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie i od tego czasu nieustannie rozwija swoją karierę. Gwiazdę mogliśmy oglądać w takich produkcjach jak „Przedwiośnie”, „Sala samobójców”, „Wszystkie kobiety Mateusza”, „Drogówka” czy „Pod Mocnym Aniołem”. Dodatkowo aktorka jest związana z Teatrem Ateneum w Warszawie.

Ogromne sukcesy zawodowe!

Jej niebywały talent aktorski został doceniony, a sama aktorka otrzymała podczas swojej kariery wiele nagród. Można tutaj wymienić np. Orła – za najlepszą kobiecą rolę pierwszoplanową, którego otrzymała za rolę w filmie Róża. W 2012 Agata Kulesza otrzymała Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie filmu, a rok później była nominowana do Paszportu „Polityki”.

Warto także przypomnieć, że w 2015 roku film „Ida”, w którym Agata Kulesza grała rolę drugoplanową, otrzymał Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny!

Życie prywatne dało aktorce w kość

Okazuje się jednak, że życie prywatne nie ułożyło się Agacie Kuleszy tak dobrze, jak życie zawodowe. Aktorka od 2006 roku pozostawała w związku małżeńskim z operatorem filmowym – Marcinem Figurskim. Para ma jedną córkę – Mariannę Figurską.

Jak podaje portal Super Express, związek Agaty Kuleszy i Marcina Figurskiego rozpadł się praktycznie dwa lata temu, jednak dopiero w ubiegłym miesiącu oficjalnie otrzymali rozwód. Okazuje się bowiem, że sprawy rozwodowe dość mocno utrudniał mężczyzna, który domagał się alimentów od aktorki.

Finalnie sąd wydał decyzję o rozwodzie, a Agata Kulesza może wreszcie odetchnąć pełną piersią i odpocząć. Okazuje się jednak, że jej były mąż ani przez chwilę nie próżnował. Zaledwie kilka dni po uzyskaniu rozwodu, Marcin Figurski poprosił o rękę swoją nową partnerkę. Czy to cios dla Agaty Kuleszy, czy raczej aktorki totalnie już nie obchodzi, co dzieje się w życiu jej byłego męża?