Znany specjalista z zakresu chorób zakaźnych profesor Krzysztof Simon został zapytany w programie „Newsroom” WP o to, jak ocenia organizację szpitala polowego na Stadionie Narodowym.

Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu nie ma dobrego zdania na ten temat, a jak sam zdradził doradzał łącznie czterokrotnie Ministerstwu Zdrowia, właśnie głównie w kwestii tworzenia szpitali tymczasowych dla pacjentów z COVID-19.

Opinia eksperta daje jasność na to, z jakimi problemami będą borykać się takie placówki w obecnej chwili. Profesor Simon wraz z kolegami kwestionował od samego początku sposób kwalifikacji pacjentów, a także wycenę usług. Dodatkowo, główny kłopot to brak ludzi do pracy, a kwestią sporna jest również to, by zdrowych, bezobjawowych pacjentów wysyłać do domów, a leczyć przypadki graniczne.

Profesor Simon w mocnych słowach o szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym. Nie zostawił suchej nitki, co powiedział o organizacji placówki

Profesor Krzysztof Simon nie przebiera w słowach i jest przekonany, że logistyka szpitala polowego na Stadionie Narodowym to przepis na kompletną katastrofę! Skąd takie wnioski?

„Sądziłem, że jak się skończą miejsca w innych szpitalach w Warszawie, to karetka zawiezie pacjentów na Stadion Narodowy, a tak nie jest” – mówi wprost w rozmowie z Wirtualną Polską profesor Krzysztof Simon.

Ekspert wprost sugeruje, że tymczasowa placówka na Stadionie Narodowym przyjmuje pacjentów, którzy możliwe, że nie potrzebują hospitalizacji, co jego zdaniem doprowadzi do katastrofy w służbie zdrowia.

Jak informował portal "Życie": DISCO POLO Z POTĘŻNĄ DOTACJĄ Z MINISTERSTWA KULTURY. CHOĆ WYPŁATY WSTRZYMANO TO ŚRODOWISKO KOMENTUJE SPRAWĘ. POJAWIŁY SIĘ WYPOWIEDZI GWIAZD MUZYKI

Przypomnij sobie: RATOWNICY MEDYCZNI PILNIE POSZUKIWANI, JEDNAK STAWKI ZA ICH PRACĘ SĄ TOTALNIE ZDUMIEWAJĄCE! AŻ TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE MOŻNA PRACOWAĆ ZA TYLE, O CO CHODZI

Portal "Życie" pisał również: ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA ZASKOCZYŁA FANÓW W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. WRZUCIŁA ARCHIWALNE ZDJĘCIA SPRZED WIELU LAT, NIEKTÓRZY NIE MOGĄ JEJ POZNAĆ