W ramach Funduszu Wsparcia Kultury do polskich artystów i instytucji kultury miało łącznie trafić blisko 400 milionów złotych. Nie byłoby w tym nic dziwnego i zdrożnego, gdyż muzea, galerie i wszelkie placówki kulturalne zostały mocno poszkodowane przez obostrzenia związane z zamknięciem. Jednak Polaków zszokowały kwoty, jakie miały zostać rozdysponowane dla artystów, szczególnie z dziedziny muzyki.

Potężne kwoty, idące w setki tysięcy złotych miały trafić również do gwiazd disco polo. Jak dziś tłumaczą się ze złożenia wniosku do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego takie postacie sceny disco polo jak Sławomir Świerzyński z Bayer Full czy Radosław Liszewski z Weekend?

Disco polo z potężną dotacją z Ministerstwa Kultury. Choć wypłaty wstrzymano to środowisko komentuje sprawę. Pojawiło się wiele wypowiedzi gwiazd muzyki

Na liście beneficjentów MKiDN znajduje się wiele znanych nazwisk i grup muzycznych. Z pomocy rerostu mieli skorzystać m.in. Beata Kozidrak, Kamil Bednarek, Kasia Cerekwicka, raper Miuosh, Perfect, bracia Golcowie i wiele innych osób.

Można tu również znaleźć wiele osób ze środowiska disco polo, co bardzo nie spodobało się wielu Polakom, gdyż gwiazdy tego gatunku zarabiają naprawdę duże pieniądze, a od chwili, gdy zostali przez Jacka Kurskiego zaproszeni do stałej bytności w Telewizji Polskiej przeżywają niemal drugą zawodową młodość.

Jednak minister kultury, Piotr Gliński zdecydował o wstrzymaniu wypłat do pilnego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości związanych z tą sytuacją.

W rozmowie z „Super Expressem” Radek Liszewski tłumaczy, że przyznane mu 520 tysięcy złotych nie są jedynie dla niego, gdyż jako człowiek prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą współpracuje na co dzień z wieloma osobami. To często dziesięć osób, w tym muzycy, tancerze, kierowca, prawnik czy księgowa.

Radek Liszewski/fot. Youtube @FAKT

Liszewski wyjaśnia, że przez lata swojej kariery od chwili sukcesu swojego największego hitu zapłacił wielokrotnie więcej podatku niż przyznane mu pieniądze i nie rozumie, dlaczego ktoś zagląda mu do kieszeni. Stwierdził również, że żaden z artystów nie zapisywał stawki, jaką mu przyznano, a sumy wyliczał algorytm.

Co o dotacjach powiedział natomiast Sławomir Świerzyński z Bayer Full? Artysta ma otrzymać ponad pół miliona złotych.

„Może te 550 tys. robi na ludziach wrażenie, ale na mnie nie, bo wiem doskonale, ile kosztuje wynajęcie wozu transmisyjnego i inne rzeczy związane z muzyką” – powiedział cytowany przez Jastrząb Post, a pieniądze mają nie trafić na ich konto, a stanowić bazę do projektów muzyczno-ekologicznych.

Sławomir Świerzyński/fot. Youtube @Polsat

Jak informował portal "Życie": BYLI UWAŻANI ZA NAJPIĘKNIEJSZĄ PARĘ POLSKIEGO SHOW-BIZNESU! KAROLINA WAJDA I PAUL MONTANA: CO STAŁO SIĘ Z ICH ZWIĄZKIEM I DLACZEGO DOSZŁO DO ROZSTANIA

Przypomnij sobie: DOM ANNY KALCZYŃSKIEJ DOSŁOWNIE ZACHWYCA. GWIAZDA TVN MOŻE SIĘ POCHWALIĆ NIESAMOWITYMI WNĘTRZAMI, KTÓRE WYGLĄDAJĄ JAK Z MAGAZYNÓW WNĘTRZARSKICH

Portal "Życie" pisał również: NA JAKĄ EMERYTURĘ MOŻE LICZYĆ ARCYBISKUP SŁAWOJ LESZEK GŁÓDŹ? SUMA TO WIELOKROTNOŚĆ PRZECIĘTNEJ PENSJI, A TO MAŁY ELEMENT JEGO NIESAMOWITEGO MAJĄTKU