Książe Harry nieustannie podejmuje decyzje, które dość mocno godzą w rodzinę królewską. Okazuje się, że tym razem królowa Elżbieta II mogła obraizić się na dobre.

Małżenśtwo znów naraziło się rodzinie królewskiej

Kiedy książę Harry i Meghan Markle ogłosili swoją decyzję, dotyczącą zrezygnowania z funkcji w rodzinie królewskiej i wyjechania z Wielkiej Brytanii w mediach zawrzało. Mimo, że teoretycznie królowa Elżbieta II rozstała się z wnukiem w pokojowych warunkach to wszyscy doskonale wiedzieli, że ich relacje zmieniły się na dobre.

Nikt jednak nie spodziewał się, że Harry oraz Meghan będą podejmować kolejne decyzje, które niezbyt spodobają się rodzinie królewskiej. Okazuje się bowiem, że zarówno królowa Elżbieta II, jak i książę Karol nie są zadowoleni z faktu, że nie mogą widywać Archiego – syna Meghan i Harry’ego.

Ostatnio jednak w mediach zawrzało z jeszcze innego powodu. Jak donosi portal Newsbook, książę Harry mocno naraził się królowej Elżbiecie. Czy to koniec jakichkolwiek dobrych relacji pomiędzy babcią, a wnukiem?

View this post on Instagram

This afternoon, The Duke and Duchess of Sussex attended the annual Commonwealth Service at Westminster Abbey on Commonwealth Day, alongside Her Majesty The Queen and Members of The Royal Family. The Commonwealth is a global network of 54 countries, working in collaboration towards shared economic, environmental, social and democratic goals, and the Service today seeks to highlight the vast community which spans every geographical region, religion and culture, embracing diversity amongst its population of 2.4 billion people, of which 60 percent are under 30 years old. As President and Vice-President of the @Queens_Commonwealth_Trust, The Duke and Duchess of Sussex have been passionate advocates of the Commonwealth having spent many years working closely with the next generation of Commonwealth leaders. The theme of the Commonwealth for 2020 is ‘Delivering A Common Future: Connecting, Innovating, Transforming', placing emphasis on youth, the environment, trade, governance, and ICT (Information and Communications Technology) and innovation. From working to protect the earth's natural resources and preserving the planet for generations to come, to championing fair trade and empowering the youth of today to transform the communities of tomorrow, the Service celebrates the Commonwealth's continued commitment to delivering a peaceful, prosperous and more sustainable future for all. Photo © PA

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

O co chodzi?

Sprawa rozgrywa się o niesamowitą rezydencję Frogmore Cottage, którą królowa Elżbieta II podarowała Harry’emu i Meghan jako prezent ślubny. Para już na samym początku mocno naraziła się królowej, bowiem zadecydowali o niemal natychmiastowym remoncie posiadłości, gdyż Meghan nie podobały się wnętrza.

Jednak według „The Sun” obecnie królowa Elżbieta II może być jeszcze bardziej zawiedziona. Okazuje się, że Meghan i Harry odstąpili swoją posiadłość księżniczce Eugenii, która wprowadziła się do rezydencji razem z mężem, a niedługo na świecie pojawi się ich dziecko.

Nie da się ukryć, że królowej Elżbiecie II nie podoba się, że wnuk oddał komuś prezent, który od niej otrzymał. A co na to pozostali członkowie rodziny królewskiej? Czy to oznacza definitywny koniec dobrych relacji, pomiędzy Harrym i Meghan, a resztą Windsorów?