Była księżna Sussex pozwała gazetę za opublikowanie fragmentów jej osobistego listu do jej ojca Thomasa Markle'a. Meghan nie rozmawiała z rodzicem od czasu ślubu z księciem Harrym w maju 2018 roku. List przekazał dziennikarzom sam Thomas, który gotów jest zeznawać w sądzie przeciwko swojej córce, która jak twierdzi, niesłusznie usunęła go ze swojego życia.

W przedłożonych sądowi dokumentach Megan musiała przyznać, że przekazała dane osobowe autorom książki „W poszukiwaniu wolności: Harry, Meghan i stworzenie współczesnej rodziny królewskiej” Omid Scobie i Carolyn Duran. Nie udzielała im osobistych wywiadów, lecz korzystała z usług „osoby trzeciej”.

Wcześniej prawnicy księżnej Sussex kategorycznie zaprzeczyli, że ich klientka w jakikolwiek sposób, bezpośrednio lub pośrednio, współpracowała z autorami biografii, w której fakty dotyczące Megan i Harry'ego zostały przedstawione w korzystnym dla małżonków świetle.

Megan upiera się, że musiała podać dane osobowe (w tym dotyczące osławionego listu), ponieważ obawiała się, że jej związek z ojcem, o którym tak wiele pisano w prasie, zostanie fałszywie przedstawiony w nowej książce. Twierdzi, że nie zerwała więzi z Thomasem, a jedynie przekonywała go, by przestał komunikować się z prasą — ale nie zważał na jej prośby.

Prawnicy "Mail w niedzielę" uważają teraz, że sama Megan pozwoliła osobom trzecim na udostępnianie szczegółów jej życia prywatnego, które podobno tak bardzo chroni. I próbowała wpłynąć na opis wydarzeń, proponując własną wersję.

Ponadto okazało się, że list Megan do ojca nie był tak „osobisty”. Jak wynika z przekazanych sądowi dokumentów, była aktorka pokazała szkic listu nie tylko swojemu mężowi Harry'emu, ale także pracownikom Kensington Palace — w tym Jasonowi Knaufowi, który w tym czasie pełnił funkcję sekretarza komunikacji. Konsultowała się także z „dwoma starszymi członkami” rodziny królewskiej. Napisała więc list, biorąc pod uwagę rady swoich asystentów.

To też może cię zainteresować: WALDEMAR KRASKA Z NOWYMI WIEŚCIAMI O STANIE POLSKIEJ OCHRONY ZDROWIA. WICEMINISTER PRZEKONUJE, ŻE DO WALKI Z PANDEMIĄ URUCHOMIONO WSZYSTKO, CO MOŻLIWE

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TEGOROCZNE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA SPĘDZIMY SAMOTNIE? W OSTATNIM WYWIADZIE MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI ROZWIAŁ WSZYSTKIE WĄTPLIWOŚCI

O tym się mówi w Polsce: CZY WIERNYCH W POLSCE CZEKA CAŁKOWITY ZAKAZ PRZYJMOWANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ? W MINISTERSTWIE ZDROWIA ZNALAZŁ SIĘ WNIOSEK, JEST ODPOWIEDŹ RESORTU