Pandemia koronawirusa i zamknięcie galerii handlowych ma potężny wpływ na gospodarkę i sprzedaż. Okazuje się przy tym, że w grudniu aż przez pół tygodnia sklepy pozostaną całkowicie zamknięte! Nawet, jeśli rząd zdecyduje się do tego czasu znieść lockdown w branży handlowej to i tak nie poprawi to sytuacji.

Będzie ciężko zrobić zakupy, a sprawy nie ułatwia ograniczenie liczby niedziel handlowych do minimum. Choć w grudniu zaliczymy aż dwie to w ostatnim miesiącu 2020 roku przez kilka dni nie będziemy mogli zrobić zakupów! Gdzie trzeba spodziewać się problemów?

Polacy będą mieli w grudniu spory problemy, duże utrudnienia w handlu. Zakupów nie zrobimy aż przez pół tygodnia, trzeba zaopatrzyć się wcześniej

Niestety, pandemia koronawirusa ma ogromny wpływ na polską gospodarkę, a piętrzące się obostrzenia skutecznie doprowadzają na skraj rozpaczy handlowców, przedsiębiorców i właścicieli ogromnej liczby marek w Polsce, szczególnie sieciówek.

Zamknięcie galerii handlowych w najbardziej gorącym okresie przed świętami Bożego Narodzenia, gdy centra handlowe notują najwyższe przychody w roku to potężny cios w branżę handlową. Według niedawnych wyliczeń zamknięcie w listopadzie może kosztować ten sektor 8 mld złotych strat, a kolejny miesiąc nawet 12 mld!

Sytuacja jest jednak wyjątkowo trudna, a nawet występujące w grudniu dwie niedziele handlowe znacząco nie poprawią sytuacji. Jak donosi serwis SuperBiz SE, aż 59 procent Polaków opowiada się za zniesieniem, zakazu handlu w niedzielę (dane Polskiej Rady Centrów Handlowych).

To spowodowałoby, że ruch klientów byłby lepiej rozłożony na wszystkie dni tygodnia, a można byłoby uniknąć tłumów i kolejek.

Rząd jednak wyznaczył dwie niedziele w grudniu – 13 i 20 i nie widać, aby coś w tej materii miało się zmienić. Jest jednak inny problem – w okresie świątecznym nie zrobimy zakupów aż trzy dni, gdyż 25 i 26 grudnia wypadają w weekend a ostatnia niedziela tego roku, 27 grudnia będzie bez handlu!

fot. Youtube @TIME

Jak informował portal "Życie": LARA GESSLER PO RAZ KOLEJNY ZACHWYCIŁA NAJNOWSZYM ZDJĘCIEM CÓRKI. FOTOGRAFIA PODBIJA SIEĆ, WSZYSCY ZASTANAWIAJĄ SIĘ, DO KOGO PODOBNA JEST MAŁA NENA

Przypomnij sobie: WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW, CZAS ZOSTAŁ DO KOŃCA LISTOPADA. POTEM BĘDZIE ZA PÓŹNO I DODATKOWE 300 ZŁOTYCH PRZEPADNIE, TRZEBA SIĘ SPIESZYĆ

Portal "Życie" pisał również: SYNEK MAJDANÓW PO PROSTU ZACHWYCA. RADOSŁAW MAJDAN JEST ZAKOCHANY W MAŁYM HENIU, ZNÓW POCHWALIŁ SIĘ ZDJĘCIAMI MALUSZKA, WYGLĄDA JAK MAŁY BIAŁY MIŚ