Nie każdy mógł sobie na nie pozwolić. Rodzice Wanga byli prostymi pracownikami, więc nigdy nie miał tak drogich zabawek. Jednak w klasie był chłopiec z bardzo zamożnej rodziny, Wu Xin, który zawsze przynosił do szkoły najnowsze zabawki.

Oczywiście każdy chciał się z nim zaprzyjaźnić, aby móc choć chwilę pobawić się drogimi zabawkami. Wu Xin zachowywał się bardzo arogancko, wybierał z kim się zaprzyjaźnić, a kto nie jest godzien jego przyjaźni. Wu nie polubił Wanga od razu.

Pewnego dnia nauczyciel dał dzieciom zadanie, aby opowiedziały o swoich rodzicach. Koledzy z klasy z dumą mówili o swoich mamach i tatach. Wang bał się chwili, kiedy i on zostanie poproszony o odpowiedź. A kiedy Wu zaczął się chwalić swoimi rodzicami, Wang poczuł się jeszcze gorzej. Chłopiec zdecydował się oszukać kolegów z klasy, że jego ojciec jest dyrektorem dużej firmy gazowej.

"Mój ojciec też prowadzi interesy i jeździ dużym czarnym mercedesem" - powiedział.

Kiedy chłopcy usłyszeli historię Wanga, zazdrościli mu i poprosili go, aby opowiedział im coś więcej o swoim tacie. Byli tacy, którzy nie wierzyli chłopcu, ale Wang nie zwracał na nich uwagi.

Nawet Wang zaczął wierzyć w swoje fantazje, które odbiegały od rzeczywistości. Jego ojciec pracował jako prosty pracownik w firmie gazowniczej, czego chłopiec bardzo się wstydził. Jednak kłamstwo ma krótkie nogi. Nauczyciel zapowiedział, że wkrótce odbędzie się zebranie szkolne.

Chłopiec nie wiedział, co robić, postanowił powiedzieć ojcu całą prawdę. Błagał ojca, aby nie przychodził na spotkanie. Ku zdziwieniu ucznia ojciec nie miał do niego pretensji, ale powiedział, że na zebranie na pewno pójdzie.

W dniu spotkania rodziców chłopiec był niespokojny. Wszyscy już zebrali się w klasie, ale ojciec Wanga nie pojawił się od razu. Nagle drzwi się otworzyły i wszedł ojciec Wanga. Miał na sobie ładny, drogi garnitur i skórzane buty.

Serce Wanga waliło. Nic nie rozumiał. Wszyscy też byli bardzo zaskoczeni, zwłaszcza Wu. Ale chłopiec nadal bał się, że zostanie zdemaskowany, ponieważ nigdy nie mieli samochodu. Tata jeździł starym motocyklem. Tymczasem chłopiec powiedział wszystkim, że jego ojciec ma piękny samochód, więc bardzo się martwił.

Gdy spotkanie dobiegło końca, wszyscy udali się do wyjścia. Wang również powoli podążał za swoim ojcem, czuł, że czas wstydu jest bliski. Ojciec Wanga pożegnał się ze wszystkimi i zaprowadził chłopca do pięknego czarnego mercedesa.

Posadził chłopca na przednim siedzeniu i odjechali. Przyjechali do ojca do pracy, wyszedł do nich dyrektor firmy iz uśmiechem zapytał Wanga:

"A to ten chłopiec, który tak bardzo dbał o swoją reputację?".

Wang prawie nic nie rozumiał, ale domyślił się, że jego ojciec poprosił dyrektora o samochód i porzyczył garnitur.

Kiedy Wang przyszedł rano na zajęcia, Wu podszedł do niego jako pierwszy. Wyszli na korytarz i chłopiec powiedział, że przejrzał jego kłamstwo. Jednak zamiast śmiać się z kolegi z klasy, powiedział:

"Wiesz, zazdrościsz mi, że mam bogatych rodziców. Kupują mi wszystko, o co proszę, ale nie pamiętam, kiedy wszyscy zebraliśmy się przy wspólnym stole. Twój ojciec postanowił zrobić coś wspaniałego ze względu na Ciebie, a mój ojciec nawet ze mną nie rozmawia, ponieważ jest ciągle zajęty. Zazdroszczę ci, że twój ojciec jest gotowy zrobić dla ciebie tak wiele".

Od tego czasu minęło wiele lat, szkoła już dawno się skończyła. Wang Li odniósł sukces jako wykładowca na uniwersytecie. Kiedy dorósł, pisał: „Tak naprawdę mój ojciec nie był prezesem, ale był finansowo odpowiedzialny za swoją rodzinę. Dał mi znacznie więcej niż pieniądze — miłość, troskę i uwagę. A tego nie można go kupić za żadne pieniądze świata”.

Pieniądze nie uszczęśliwią dziecka. każdu maluch potrzebuje uwagi i miłości rodziców. Często nie zauważamy, jak wiele robią dla nas rodzice. Doceniajmy i szanujmy to, co dla nas robią lub robili rodzice.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TEGOROCZNE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA SPĘDZIMY SAMOTNIE? W OSTATNIM WYWIADZIE MINISTER ZDROWIA ADAM NIEDZIELSKI ROZWIAŁ WSZYSTKIE WĄTPLIWOŚCI

O tym się mówi w Polsce: CZY WIERNYCH W POLSCE CZEKA CAŁKOWITY ZAKAZ PRZYJMOWANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ? W MINISTERSTWIE ZDROWIA ZNALAZŁ SIĘ WNIOSEK, JEST ODPOWIEDŹ RESORTU