Pandemia koronawirusa zdaje się nie słabnąć i na ten moment nie możemy stwierdzić, że wycofuje się z naszego kraju. Wczoraj odnotowano kolejny wzrost przypadków. Ministerstwo Zdrowia przekazało bowiem informacje o 23975 nowych przypadkach zakażeń oraz 637 zgonach.

Jak będą wyglądać tegoroczne święta?

W obliczu takiej sytuacji Polacy nieustannie zadają sobie pytania odnośnie tego, czy zostanie wprowadzona narodowa kwarantanna. Nie cichną także obawy dotyczące Świąt Bożego Narodzenia. Jak będą wyglądać w tym roku i czy spędzimy je w rodzinnym gronie?

Ostatnio minister zdrowia Adam Niedzielski wyjawił w rozmowie z dziennikarzami Super Expressu, jak według niego powinny wyglądać najbliższe święta. Niestety, ta informacja nie ucieszy Polaków.

- Nawet jeśli liczba zachorowań wkrótce się zmniejszy, zniesienie obostrzeń byłoby przedwczesne. Niestety, te święta Bożego Narodzenia będą przypominały tegoroczną Wielkanoc, którą świętowaliśmy w gronie najbliższych – zaznaczył Adam Niedzielski.

Ile jeszcze potrwa obecna sytuacja?

Szef resortu zaznaczył, że przykład Czech, a także zniesienie obostrzeń w wakacje pokazało nam, że zbyt szybkie luzowanie restrykcji w prostej linii prowadzi do ponownego przyrostu zakażeń.

Dodatkowo minister zdrowia zaznaczył, że na ten moment nie jest planowane ponowne otwarcie restauracji, tak aby można było się w nich spotykać. Według obecnych wytycznych lokale gastronomiczne nadal będą dowozić jedzenie lub wydawać je na wynos.

Minister zdrowia nie określił w wywiadzie jak długo jeszcze potrwa taka sytuacja. Przypomniał jednak, że nadal w całym kraju obowiązuje zasada „zostań w domu” i zalecił, aby stosować się do niej. Zaznaczył także, że wyjątkiem od tej zasady jest konieczność skorzystania z pomocy lekarza.

Jak informował portal "Życie": CO SIĘ DZIEJE Z LECHEM WAŁĘSĄ? W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH BYŁEGO PREZYDENTA POJAWIŁ SIĘ NIEPOKOJĄCY WPIS. NAPISAŁ, CO BĘDZIE Z JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM

Przypomnij sobie: PROFESOR SIMON W MOCNYCH SŁOWACH O SZPITALU TYMCZASOWYM NA STADIONIE NARODOWYM. NIE ZOSTAWIŁ SUCHEJ NITKI, CO POWIEDZIAŁ O ORGANIZACJI PLACÓWKI

Portal "Życie" pisał również: WŁADZE ZATWIERDZIŁY NOWE 500 PLUS, MOŻNA STARAĆ SIĘ O DODATKOWE PIENIĄDZE. WNIOSEK TRZEBA ZŁOŻYĆ JAK NAJSZYBCIEJ, DOFINANSOWANIE BĘDZIE DOSTĘPNE RAZ