Nie da się ukryć, że ci dwaj panowie – delikatnie mówiąc – nie przepadają za sobą od dekad. Zarówno Lech Wałęsa kierował w stronę szefa Prawa i Sprawiedliwości mocno krytyczne słowa, a Jarosław Kaczyński również niejednokrotnie mówił o byłym prezydencie w nieprzyjemnym tonie.

Tym razem jednak to Lech Wałęsa postanowił powiedzieć, co myśli o obecnej sytuacji w Polsce. Przy okazji oberwało się właśnie Jarosławowi Kaczyńskiemu. Były prezydent dał mu jasno do zrozumienia, że wie, co go czeka! Miał również dość tajemniczo zapowiedzieć, jakie kroki podejmie, jeśli zmusi ich do nich sytuacja! O co chodzi?

Co się dzieje z Lechem Wałęsą? W mediach społecznościowych byłego prezydenta RP pojawiły się niepokojący wpis. Napisał jasno, co stanie się z Jarosławem Kaczyńskim

Niestety, wydarzenia w środę związane z protestem kobiet pod Sejmem spowodowały, że środowiska opozycyjne nie zostają suchej nitki na Prawie i Sprawiedliwości, szczególnie Jarosławie Kaczyńskim, które jest ministrem do spraw bezpieczeństwa i wicepremierem. Wielu polityków wprost oskarża go o to, że to, co dzieje się na ulicach jest wyłączną winą polityka i żądają konkretnych konsekwencji.

Sprawę postanowił skomentować również Lech Wałęsa, który bardzo krytycznie ocenia postępowanie szefa PiS.

„Kaczyńskiemu zostały dwa szczeble w 20 szczeblowej drabinie do nieszczęścia, do tragedii, jeśli nie zawróci to już niebawem skończy jak Mussolini” – napisał na Facebooku Lech Wałęsa, cytowany „Super Express”.

Prezydent wystosował również apel do resortów siłowych, aby przestali wspierać obecny rząd. Odniósł się również do porównań między Polską a Węgrami, które zdaniem głowy państwa ma iść tą samą drogą i są przeciwko wszystkim w Europie. Polityk przekonuje, że wszyscy zapłacimy najwyższą cenę za postępowanie obecnej władzy.

Lech Wałęsą zapowiedział również, że „po następnym szczeblu” nie będzie miał wyboru. Co miał na myśli? Z pewnością dowiemy się w najbliższej przyszłości.

fot. Facebook

Jak informował portal "Życie": KIEDY NASTANIE KONIEC PANDEMII? NA TO WYDARZENIE CZEKAJĄ WSZYSCY LUDZIE NA ŚWIECIE. CZY TO MOŻLIWE JUŻ NA WIOSNĘ 2021 ROKU? SPECJALIŚCI NIE SĄ ZGODNI

Przypomnij sobie: CZOŁOWY DYPLOMATA RZUCIŁ SIĘ NA RATUNEK TONĄCEJ KOBIECIE. URATOWAŁ JEJ ŻYCIE, WSZYSTKO ZOSTAŁO NAGRANE. WIDEO JEST POPULARNE, MĘŻCZYZNA BOHATEREM

Portal "Życie" pisał również: MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ZMIANY W WYGLĄDZIE? OBSERWATORKI WYTKNĘŁY, ŻE JEJ TWARZ WYGLĄDA INACZEJ, GWIAZDA MIERZY SIĘ Z KRYTYKĄ