Dyskusje na temat możliwego finału pandemii koronawirusa są prowadzone od samego jej początku i niestety, trudno tu mówić o precyzji związanej z wyznaczeniem dat, gdyż pandemia, jak to pandemia rządzi się swoimi prawami.

Nie można jednak ignorować głosu ekspertów z zakresu epidemiologii i wirusologii, którzy mają dostęp do skomplikowanych danych i wyliczeń, szczególnie, jeśli pokazują one, że istnieje możliwość dość szybkiego zakończenia epidemii.

Niestety, trudno mówić tutaj o jednym głosie środowiska naukowego, gdyż dwóch naczelnych specjalistów przekazało skrajnie odmienne prognozy trwania epidemii na świecie.

Kiedy nastanie koniec pandemii? Na to wydarzenie czekają wszyscy ludzie na świecie. Czy to możliwe już na wiosnę 2021 roku? Specjaliści nie są zgodni

Niestety, pierwsza z nich nie jest zbyt optymistyczna gdyż zakłada, że pandemia nie skończy się nie wcześniej niż dopiero za rok! Zdaniem współpracującego z firmą Pfizer profesora Ugura Sahina, który stworzył szczepionkę przeciw COVID-19, normalność może wrócić najwcześniej w czasie jesieni i wczesnej zimy 2021 roku. Bezpośredni związek naukowiec upatruje tu w powszechności szczepionki.

Jak informuje serwis Finanse WP, znacznie bardziej optymistyczne podejście do sprawy ma za to profesor Oxford University, John Bell. Według niego, pierwsze oznaki normalności i powrotu do dawnego funkcjonowania społeczeństw na świecie, szczególnie w krajach rozwiniętych będzie można dostrzec już wiosną 2021 roku.

Wówczas ma nastąpić oczekiwany od dawna spadek liczby zakażeń. A pierwsza grupa osób ma otrzymać szczepionkę przeciw SARS-CoV-2.

Jak informował portal "Życie": ANNA LEWANDOWSKA WYJAWIŁA WIELKI SEKRET, O KTÓRYM NIKT NIE WIEDZIAŁ. TRENERKA PRZYZNAŁA, ŻE ZMAGA SIĘ Z PEWNYM SCHORZENIEM, SYTUACJA TRWA OD LAT

Przypomnij sobie: PROFESOR SIMON W MOCNYCH SŁOWACH O SZPITALU TYMCZASOWYM NA STADIONIE NARODOWYM. NIE ZOSTAWIŁ SUCHEJ NITKI, CO POWIEDZIAŁ O ORGANIZACJI PLACÓWKI

Portal "Życie" pisał również: KLIENCI WIELKIEGO BANKU DZIAŁAJĄCEGO W POLSCE STALI SIĘ CELEM OSZUSTÓW. JEDEN FAŁSZYWY KROK I MOŻNA POZBYĆ SIĘ WSZYSTKICH ŚRODKÓW NA KONCIE