W ostatni poniedziałek pojawiła się informacja w mediach o tym, że konsul generalny Wielkiej Brytanii w Chinach, Stephen Ellison w weekend zapoczątkował akcję ratowniczą w pobliskim Zhongshan. Dyplomata ruszył na ratunek kobiecie, która wpadła do rzeki przepływającej przez to turystyczne miasteczko.

Czołowy brytyjski dyplomata stał się bohaterem w Chinach po tym, jak w Internecie znalazł się film, na którym widać jak ratuje studentkę tonącą w wezbranej rzece. Nagranie zebrało dziesiątki milionów wyświetleń w mediach społecznościowych.

„Dzięki szybkiemu ratunkowi kobieta niemal natychmiast odzyskała oddech i przytomność” - czytamy w poście na oficjalnej stronie konsulatu Weibo.

61-letni Stephen Ellison odwiedzał miasto w sobotę, kiedy usłyszał krzyk tłumu ludzi, gdy kobieta wpadła do wody.

Nagrania wideo bezpośredniego świadka całego zdarzenia zostały udostępnione przez konsulat i chińskie media. Na filmie można zobaczyć, jak 61-letni dyplomata wskoczył w pełnym ubraniu do rzeki, gdzie nieznana kobieta walczyła o utrzymanie się na powierzchni.

Czołowy dyplomata rzucił się na ratunek tonącej kobiecie. Uratował jej życie, wszystko zostało nagrane. Wideo jest popularne, mężczyzna bohaterem

Ellison - według doniesień medialnych, doświadczony triathlonista - wciągnął ją do koła ratunkowego rzuconego z brzegu rzeki, po czym zaciągnął tonącą wprost na brzeg.

„Wszyscy jesteśmy niezmiernie dumni z naszego konsula generalnego w Chongqing” - napisała w poniedziałek misja dyplomatyczna Wielkiej Brytanii w Chinach.

Hashtag „Brytyjski konsul generalny w Chongqing ratuje studentkę, która wpadła do wody” zyskał prawie 40 milionów lajków w Weibo do poniedziałkowego wieczoru, gdy wieści o wielkiej odwadze Ellisona rozprzestrzeniły się w Internecie.

"Jak na człowieka w tak zaawansowanym wieku, który był w stanie uratować inną osobę przed utonięciem w tak chłodną pogodę, nie bacząc na własne bezpieczeństwo, jest bohaterem i prawdziwym dżentelmenem!" – ten komentarz został polubiony prawie dwa tysiące razy.

„Niezależnie od naszych różnic ... heroiczne działanie jest cnotą i powinno być chwalone” - napisał inny internauta.

Stephen Ellison objął swoje stanowisko w czerwcu po tym, jak od 2014 roku był starszym dyplomatą w ambasadzie brytyjskiej w Pekinie.

Jak informował portal "Życie": OBURZAJĄCE PORÓWNANIE KOBIET PRZEZ PEWNEGO MŁODEGO KSIĘDZA W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. W SIECI ZAWRZAŁO, INTERNAUCI NIE MOGĄ UWIERZYĆ

Przypomnij sobie: PILNE WIEŚCI OD WICEMINISTRA, MOWA O KOLEJNYCH DNIACH I LICZBIE ZAKAŻONYCH. CZY MOŻNA LICZYĆ NA LUZOWANIE OBOSTRZEŃ? WSZYSTKO ZALEŻY OD STATYSTYK

Portal "Życie" pisał również: NOWA PREZENTERKA PROGRAMU „PYTANIE NA ŚNIADANIE” NIE DOGADUJE SIĘ ZE SWOIM TELEWIZYJNYM PARTNEREM. MAŁGORZATA OPCZOWSKA OTRZYMA WSPARCIE OD KOLEGI