Młody kapłan, ksiądz Jakub Piątkowski, chcąc dotrzeć do najmłodszych osób, w tym nowych potencjalnych wiernych jest niezwykle aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych i często dzieli się z internautami zabawnymi filmikami, których bezpośrednim celem jest ewangelizacja dostosowana do grupy wiekowej, w którą celuje.

Jednak jeden z ostatnich materiałów opublikowanych przez młodego duchownego poruszył i to w mocno negatywnym sensie internautów. Kapłan zdecydował się poprzeć pewną użytkowniczkę Tik Toka i porównał kobiety… do brudnych naczyń! Co miał na myśli? To, jak się „prowadzą”.

Oburzające porównanie kobiet przez pewnego młodego księdza w mediach społecznościowych. W sieci zawrzało, internauci nie mogą uwierzyć, że można powiedzieć coś takiego

Platforma Tik Tok jest chętnie używana przez młodych ludzi, zatem nie jest dziwne, że ze swoją misją próbując trafić do nich również księża, którzy w aktywny sposób chcą działać na rzecz młodzieży w celu zaproszenia ich do wspólnoty Kościoła i ewangelizacji. Do tej pory materiały publikowane przez popularnego w tym medium księdza Jakuba Piątkowskiego nie wzbudzały większych kontrowersji, jednak jego nowa publikacja dosłownie zbulwersowała wiele osób.

Ksiądz występujący pod pseudonimem „jakubsdb” wziął w obronę pewną TikTokerkę, która jest dumna ze swojego dziewictwa i czystości, jednak w dość agresywny i ubliżający innym młodym ludziom sposób szydzi z tych, którzy nie zgadzają się z jej poglądami religijnymi.

Młody ksiądz stwierdził, że dziewczyna powinna być wzorem dla wszystkich, a sam porównał dziewczyny, który mają już inicjację za sobą do… brudnych, pustych szklanek, z których piło wiele osób!

„Ta dziewczyna jest pełną szklanką, czystą, a co lepsze - może dać siebie w pełni drugiej osobie, do której będzie miała pewność, że to jest ta jedyna” – powiedział ksiądz, cytowany przez Pikio.

Internauci stwierdzili, że ta wypowiedź jest szkodliwa, bo mocno przesadzona i dzieli ludzi na lepszych i gorszych, „czystych i brudnych”.

fot. Jakub Piątkowski (TikTok)

Jak informował portal "Życie": NIKT NIE CHCIAŁBY DOŚWIADCZYĆ TEGO, CO ANNA DYMNA. ZNALAZŁA UKOCHANEGO MĘŻA NA PODŁODZE, NA RATUNEK BYŁO ZA PÓŹNO. TRUDNE DOŚWIADCZENIA AKTORKI

Przypomnij sobie: POLACY BĘDĄ MIELI W GRUDNIU SPORY PROBLEM, DUŻE UTRUDNIENIA W HANDLU. ZAKUPÓW NIE ZROBIMY AŻ PRZEZ PÓŁ TYGODNIA, TRZEBA ZAOPATRZYĆ SIĘ WCZEŚNIEJ

Portal "Życie" pisał również: MINISTER KULTURY WYCOFAŁ SIĘ Z WYWOŁUJĄCEJ OBURZENIE DECYZJI. MILIONY OD PODATNIKÓW NIE TRAFIĄ DO GWIAZD I CELEBRYTÓW? TRZEBA „WYJAŚNIĆ WĄTPLIWOŚCI”