Przemysław Czarnek, od niedawna nowy minister edukacji postanowił podpisać dokumenty rozporządzenia w sprawie przyznania nauczycielom w całej Polsce dodatkowego jednorazowego świadczenia w wysokości 500 złotych na zakup niezbędnego do przeprowadzania nauki online i pracy zdalnej sprzętu.

"Dzisiaj podpisałem rozporządzenie dotyczące wsparcia nauczycieli w nauce zdalnej. Przekazujemy kolejne ok. 300 mln zł na zakup potrzebnego sprzętu. #EdukacjaZdalna #500dlaNauczycieli" – zapowiedział wejście w życie nowego świadczenia minister na swoim koncie na Twitterze, cytowany przez Biznes Info.

Kto będzie mógł skorzystać ze świadczenia? Wszyscy nauczyciele, pedagodzy i dyrektorzy, którzy pracują w polskiej oświacie niezależnie od tego, czy są zatrudnieni w placówkach publicznych, czy prywatnych.

Istotne jest, że prowadzą lekcje w trybie zdalnym. Pieniądze te nie trafią jednak do nauczycieli nauczania przedszkolnego, ani do osób, które pracują w jakikolwiek inny sposób w wychowaniu przedszkolnym.

Władze zatwierdziły nowe 500 Plus, już można starać się o dodatkowe pieniądze. Wniosek trzeba złożyć jak najszybciej, dofinansowanie będzie dostępne tylko raz

Na co ma zostać przeznaczone 500 złotych? Nauczyciel ma prawo do zakupu dzięki przyznanym środkom sprzętu lub potrzebnego mu oprogramowania. Może to również być częściowa refundacja kosztów.

Mowa tutaj o komputerach stacjonarnych, laptopów lub tabletów, monitorów, wszelkich potrzebnych części komputerowych, kamery internetowej bądź wizualizera, statywu, mikrofonu, słuchawek bądź zestawu słuchawkowego, drukarki, skaner bądź urządzenia 3w1 i wielu innych sprzętów, których pełna lista znajduje się w treści rozporządzenia, dostępnego na stronach internetowych Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Za 500 złotych można również zapłacić rachunki za Internet. Dofinansowanie dla nauczycieli przysługuje za sprzęt kupiony między 1 września a 7 grudnia 2020 roku.

Aby otrzymać pieniądze należy złożyć wniosek do dyrekcji placówki, w której jest się zatrudnionym do 7 grudnia włącznie. Osoby, które pracują w kilku miejscach mają zgłosić takie zapotrzebowanie szkole, w której wypracowują największa liczbę godzin.

Do wniosku należy dołączyć paragon lub fakturę za zakup sprzętu, oprogramowania lub rachunek za Internet.

Jak informował portal "Życie": KIEDY NASTANIE KONIEC PANDEMII? NA TO WYDARZENIE CZEKAJĄ WSZYSCY LUDZIE NA ŚWIECIE. CZY TO MOŻLIWE JUŻ NA WIOSNĘ 2021 ROKU? SPECJALIŚCI NIE SĄ ZGODNI

Przypomnij sobie: CZOŁOWY DYPLOMATA RZUCIŁ SIĘ NA RATUNEK TONĄCEJ KOBIECIE. URATOWAŁ JEJ ŻYCIE, WSZYSTKO ZOSTAŁO NAGRANE. WIDEO JEST POPULARNE, MĘŻCZYZNA BOHATEREM

Portal "Życie" pisał również: MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ZMIANY W WYGLĄDZIE? OBSERWATORKI WYTKNĘŁY, ŻE JEJ TWARZ WYGLĄDA INACZEJ, GWIAZDA MIERZY SIĘ Z KRYTYKĄ