Jak wynika z iformacji przekazywanych przez portal "Radio Zet", w sobote 28 listopada zostaną ponownie otworzone galerie handlowe. Pamiętać jednak należy o zasadach, jakie będą od jutra obowiązywały w centrach handlowych.

Zniesieie części obostrzeń

Część z wprowadzonyh w ostatnim czasie restrykcji zniknie już w najbliższą sobotę 28 listopada. Jednym z nich jest ponowne uruchomienie galerii handlowych. Do tej pory mogły w nich funkcjonować tylko niektóre sklepy i punkty usługowe. O ponowne uruchomienie galerii apelowali handlowcy, wskazując, że zamknięcie centrów handlowych w okresie świątecznym przyniesie ogromne straty.

YouTube

Ustabilizowanie się dziennej liczby zakażeń na poziomie około 10-15 tys. zaowocowało decyzją o ponownym otworzeniu wszystkich sklepów w centrach handlowych, choć w ścisłym reżimie sanitarnym. Obowiązuje limit klientów - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 12 zakupy zrobią tylko osoby po 60 roku życia.

Nadal obowiązuje nas obowiąze zarywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Zamknięte w dalszym ciągu pozostają kina, teatry, muzea, parki rozryki, siłownie, kluby fitess i hotele. Lokale gastronomiczne, również te działające w galeriach handlowych, mogą świadczyć usługi wyłącznie na wynos. Kiedy to się zmieni? Na razie nie wiadomo.

YouTube

Warto pamiętać, że nadal możliwe jest wprowadzenie narodowej kwarantanny w sytuacji, kiedy dzienna liczba zakażeń drastycznie wzrośnie.

Jak oceniacie otwarcie galerii?

To też może cię zainteresować: Jarosław Kaczyński zdradza szczegóły ostatniej rozmowy z Lechem Kaczyńskim. Czego dotyczyła rozmowa tuż przed wydarzeniami w Smoleńsku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ministerstwo Zdrowia popełniło błąd podczas raportowania! Dziś pojawiły się aż dwa komunikaty dotyczące zakażeń koronawirusem. Co było tego powodem

O tym się mówi: Kolejne ogromne pieniądze trafią do Telewizji Polskiej z budżetu? W projekcie budżetu na 2021 rok pojawiła się poprawka. Chodzi o miliardy złotych