Moc drugiej fali koronawirusa zaskoczyła nie tylko Polaków, ale i Ministerstwo Zdrowia i inne resorty nie spodziewały się najpewniej tego, jak szybko będzie rosła skala nowych przypadków. Właśnie dlatego, resort postanowił, aby uruchomić wszelkie możliwe siły i zaplecze i zewrzeć szyki do ograniczenia epidemii najbardziej jak to możliwe.

„Do jesiennej strategii walki z epidemią włączyliśmy praktycznie całą polską służbę zdrowia” – powiedział w Sejmie w czwartek 19 listopada wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Jak informuje wiceszef resortu zdrowia, w każdym województwie obecnie mają zostać utworzone rezerwy butli tlenowych, aby zapewnić niezbędną tlenoterapię dla najciężej chorych.

Zadaniem Waldemara Kraski w trakcie czwartkowego posiedzenia było zdanie relacji z obecnych działań rządu w sprawie ograniczenia drugiej fali koronawirusa, a także opowiedzenie o planach i przyszłym postępowaniu władz w kwestii obostrzeń, a także funkcjonowania służby zdrowia i gospodarki w najbliższym czasie.

Waldemar Kraska z nowymi wieściami o stanie polskiej ochrony zdrowia. Wiceminister przekonuje, że do walki z pandemią uruchomiono wszystko, co możliwe

Jak poinformował Waldemar Kraska, obecna strategia rządu w ograniczeniu pandemii COVID-19 jest inna niż ta, którą mieliśmy wiosną. Obecnie zakażeń jest o wiele więcej, zatem i działania w tej sprawie musiały przybrać inny obrót. W tej chwili polska ochrona zdrowia jest oparta na bazie łóżkowej przygotowanej w szpitalach, które podzielono na trzy poziomy.

Dodatkowo do walki z CoVID-19 zaangażowano placówki prywatne, które udostępniły ponad dwa tysiące miejsc dla chorych. Dodatkowo, organizuje się szpitale tymczasowe. W tejchwili liczba łóżek wynosi 37 348. Zdaniem kraski, obecnie w Polsce mamy bufor 11 tysięcy wolnych miejsc dla pacjentów.

Obecnie do walki z COVId-19 zaangażowanych zostało 422 szpitale na poziomie pierwszym, 475 na poziomie drugim i 27 na poziomie trzecim. Dodatkowo powstaje 20 szpitali tymczasowych, budowanych przez wojewodów, a dodatkowo jeden przez MON i MSWiA. Izolatoriów jest 101 z 11 tysiącami miejsc.

Dodatkowo, Waldemar Kraska poinformował, że powstaje baza tlenowa dla każdego województwa, aby te szpitale, które nie mają własnej centralnej instalacji tlenowej mogły korzystać z butli przetransportowanej do jednostki.

Jak informował portal "Życie": CO SIĘ DZIEJE Z LECHEM WAŁĘSĄ? W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH BYŁEGO PREZYDENTA POJAWIŁ SIĘ NIEPOKOJĄCY WPIS. NAPISAŁ, CO BĘDZIE Z JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM

Przypomnij sobie: POLKI MASOWO ZWLEKAJĄ Z NIEZWYKLE WAŻNĄ SPRAWĄ, KONSEKWENCJE CZĘSTO SĄ OSTATECZNE. LEKARZE ALARMUJĄ, BY NIE LEKCEWAŻYĆ RYZYKA, MOŻE BYĆ ZA PÓŹNO

Portal "Życie" pisał również: WŁADZE ZATWIERDZIŁY NOWE 500 PLUS, MOŻNA STARAĆ SIĘ O DODATKOWE PIENIĄDZE. WNIOSEK TRZEBA ZŁOŻYĆ JAK NAJSZYBCIEJ, DOFINANSOWANIE BĘDZIE DOSTĘPNE RAZ