Choć lekarze nieustannie apelują o to, by na bieżąco monitorować swój stan zdrowia, bo profilaktyka to podstawa to ogromna większość kobiet w Polsce nie przestrzega takich zaleceń.

Niestety, ze względu na ograniczony dostęp do świadczenia zdrowotnych w trakcie pandemii koronawirusa już wkrótce może się okazać, że będzie mieli wysyp chorób onkologicznych. Wiele osób bowiem nie stać na to, aby regularnie przeprowadzać badania prywatnie i odbywać konsultacje lekarskie nie na NFZ.

Niestety, w tym roku statystyka, jeśli chodzi o diagnostykę jest bardzo kiepska, a lekarze zapowiadają, że może być tylko gorzej. Jednak dane za 2019 rok są delikatnie mówiąc mało optymistyczne. Okazuje się bowiem, że na raka piersi codziennie umiera średnio 18 kobiet!

Tylko w ubiegłym roku – jak podaje serwis Kobieta WP – z powodu tego nowotworu zmarło w Polsce 6,6, tysiąca kobiet! Zatem, jeśli tylko mamy taką możliwość to warto wybrać się na badanie!

Polki masowo zwlekają z niezwykle ważną sprawą, konsekwencje często są ostateczne. Lekarze alarmują i apelują, by nie lekceważyć ryzyka, może być za późno

Niestety, w 2020 roku ciężko będzie o prawidłowe statystyki medyczne, gdyż pandemia koronawirusa wywróciła ochronę zdrowia w Polsce do góry nogami, a obecnie wiele osób nie ma dostępu do diagnostyki i konsultacji specjalistycznych.

Zatem Polki mają niewielką szansę w dostaniu się do ginekologa na NFZ, gdyż podczas teleporady nie można wykonać praktycznie żadnego badania z zakresu ginekologii, przede wszystkim cytologii i USG piersi czy mammografii. Rozwijający się powoli i po cichu nowotwór może w szybkim tempie doprowadzić do dramatycznego pogorszenia zdrowia.

Jak twierdzi portal Kobieta WP, w 2020 roku nastąpił spadek pacjentek zgłaszających się na badania piersi aż o jedną trzecią! Jeśli mamy taką możliwość powinnyśmy się zgłosić na badanie możliwie jak najszybciej. Co powinno zaniepokoić? Ciągnięcie, zaczerwienienie skóry, powiększone węzły chłonne pod pachami, a także wyczuwalna podczas samobadania piersi guzki, najczęściej niebolesny.

„Niebolesny, bo rak nie boli, z czego kobiety często nie zdają sobie sprawy. Poza tym krwisty wyciek z brodawki” – zaznacza dr Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld z Narodowego Instytutu Onkologii PIB w Warszawie.

Nie wolno tego lekceważyć, bo może być za późno!

Jak informował portal "Życie": W WEEKEND POGODA POTĘŻNIE ZASKOCZY POLAKÓW, TRZEBA SIĘ NAPRAWDĘ PRZYGOTOWAĆ. NAD NASZ KRAJ NADEJDZIE NIEOCZEKIWANY FRONT I PRZYNIESIE SOLIDNE OPADY

Przypomnij sobie: PEWNA GRUPA POLAKÓW MOŻE OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE. POJAWI SIĘ NOWA ULGA, KTÓRA MA ZMNIEJSZYĆ O POŁOWĘ PEWIEN PODATEK, SPORE KORZYŚCI

Portal "Życie" pisał również: MATEUSZ MORAWIECKI PODZIELIŁ SIĘ BARDZO SMUTNYMI WIEŚCIAMI. PREMIER ZAPEWNIŁ, ŻE LEGENDARNY POLAK „ZAWSZE POZOSTANIE ŻYWY W JEGO PAMIĘCI”, O CO CHODZI