Od początku pandemii kwestia udzielania Komunii Świętej podczas mszy i innych uroczystości religijnych pozostaje sporna. Chodzi tu bowiem o kwestie sanitarne. Na wstępie epidemii, gdy kościoły zostały praktycznie całkowicie zamknięte dla wiernych Episkopat przystał bez wahania na uznanie tzw. komunii duchowej za obowiązującą.

Później, gdy zdecydowano się na poluzowanie obostrzeń hierarchowie kościelni zarekomendowali udzielanie sakramentu w formie na dłoń, jak ma to miejsce m.in. w kościołach protestanckich, co spotkało się z wielkim oburzeniem części środowiska katolików, którzy uznali taką formę za świętokradztwo!

Czy wiernych w Polsce czeka całkowity zakaz przyjmowania Komunii Świętej? W ministerstwie Zdrowia znalazł się stosowny dokument, jest odpowiedź resortu

Niektórzy politycy uznali jednak, że nawet taka forma Komunii Świętej, jak na „rękę” to zbyt wiele i domagają się całkowitego zniesienia udzielania sakramentu na czas pandemii. Z takim pomysłem wyszła właśnie posłanka Koalicji Obywatelskiej, Joanna Jaśkowiak, która zapytała oficjalnie Ministerstwo Zdrowia o to, czy zamierza całkowicie zakazać udzielania Eucharystii!

„Dobrze byłoby w tym trudnym czasie, wymagającym zachowania szczególnej ostrożności, stosować się do zasad higienicznych również w przypadku udzielania sakramentu Komunii Świętej” – przekonuje w „Super Expressie” posłanka KO.

Polityk postanowiła złożyć w Ministerstwie zapytanie w formie wniosku dotyczącego odgórnego zakazu udzielania w sposób bezpośredni sakramentu Komunii Świętej. Jej zdaniem, udzielanie go nawet w formę „na rękę” jest całkowicie zbędnym ryzykiem w obecnej sytuacji epidemicznej.

Choć resort w odpowiedzi zapewnił, ze nie ma takich planów to posłanka nie zamierza poprzestać i liczy na to, ze resort zajmie się jej interpelacją.

fot. Pixabay

Jak informował portal "Życie": CO SIĘ DZIEJE Z LECHEM WAŁĘSĄ? W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH BYŁEGO PREZYDENTA POJAWIŁ SIĘ NIEPOKOJĄCY WPIS. NAPISAŁ, CO BĘDZIE Z JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM

Przypomnij sobie: POLKI MASOWO ZWLEKAJĄ Z NIEZWYKLE WAŻNĄ SPRAWĄ, KONSEKWENCJE CZĘSTO SĄ OSTATECZNE. LEKARZE ALARMUJĄ, BY NIE LEKCEWAŻYĆ RYZYKA, MOŻE BYĆ ZA PÓŹNO

Portal "Życie" pisał również: WŁADZE ZATWIERDZIŁY NOWE 500 PLUS, MOŻNA STARAĆ SIĘ O DODATKOWE PIENIĄDZE. WNIOSEK TRZEBA ZŁOŻYĆ JAK NAJSZYBCIEJ, DOFINANSOWANIE BĘDZIE DOSTĘPNE RAZ