Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku w sprawie aborcji eugenicznej spotkało się z ogromnym oburzeniem.

Setki tysięcy ludzi w różnych miastach zbierają się na większych i mniejszych protestach, blokują drogi i manifestują swoje oburzenie działaniami władz oraz upolitycznionego TK. Gdy orzeczenie zostanie opublikowane, kobiety i osoby transpłciowe będą zmuszone do rodzenia dzieci już nie tylko zdrowych, lecz także np. chorych czy zdeformowanych, a także tych, które urodzą się martwe lub przeżyją tylko krótkie godziny czy dni w prawdziwym cierpieniu.

Maciej Dowbor całym sercem za kobietami, zmienił nazwisko

Jedną z osób, która stanęła po stronie kobiet, jest Joanna Koroniewska. Pudelek zwraca uwagę na jej poruszający wpis.

Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska. Źródło: Youtube
Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska. Źródło: Youtube

„Mam 42 lata i dwoje szczęśliwie zdrowych dzieci. Ale ciąż miałam osiem. Aż sześć z nich nosiłam przy sercu do końca trzeciego miesiąca. Obumierały. Cierpienie tak wielkie, że tylko rodzic będący w takiej sytuacji może to zrozumieć. (...) A przecież moja tak głęboko skrywana historia i przeżycia są niczym wobec kobiet, które będą wiedzieć, jaki los spotka ich dziecko. Nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić” – wyznała.

Ogromnym wsparciem wykazał się mąż aktorki, Maciej Dowbor.

„Wiemy, jakie to uczucie stracić dziecko, wiemy, jakie to uczucie walczyć o dzieci i wiemy, jaki potworny strach towarzyszy rodzicom, którzy nie wiedzą, czy ich nienarodzone dziecko na pewno będzie zdrowe. Nigdy nie chcielibyśmy być postawieni w sytuacji wyboru aborcyjnego - ale świadomość, że jest takie wyjście, być może najgorsze, być może skrajne, ale jest - powinna być przywilejem wszystkich rodzin” – napisał, stając murem za kobietami walczącymi o swoje prawa.

Gdy pojawiły się komentarze „obrońców życia poczętego” (nota bene, najczęściej broniących go tylko do momentu porodu), Maciej Dowbor postanowił dać większe wsparcie żonie i reszcie kobiet. Zmienił nazwę profilu i nazwisko na Instagramie – teraz brzmią one Maciej Dowbor-Koroniewski.

Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska. Źródło: Youtube
Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska. Źródło: Youtube

„UWAGA WITAM NA MOIM NOWYM PROFILU! Są faceci, którzy dziś występują w expose i próbują kobiety zastraszać. Są też faceci, którzy szanują kobiety i je wspierają. Dlatego dziś z respektu dla mojej żony i innych Pań zmieniam nazwę swojego profilu - od teraz zapraszam na profil Maciej Dowbor Koroniewski. Panowie zachęcam Was do tego. #niezadzierajzkobietami” – stanął murem za swoją żoną i resztą kobiet.

Ten gest, choć symboliczny, jest pięknym dodaniem otuchy kobietom. Brawo!

To też może cię zainteresować: SŁUŻBY SANITARNE WYKRYŁY NOWE OGNISKO KORONAWIRUSA W POLSCE. CHODZI O SENIORÓW, NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA MEDIÓW, TRZEBA BYŁO INTERWENIOWAĆ NATYCHMIAST

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W ŻYCIU MARTY KACZYŃSKIEJ JUŻ NIEBAWEM ZAJDĄ POWAŻNE ZMIANY. TĘ DECYZJĘ ODWLEKAŁA JUŻ BARDZO DŁUGO. O CO DOKŁADNIE CHODZI

O tym się mówi w Polsce: JAKIE JEST STANOWISKO ANDRZEJA DUDY NA TEMAT OSTATNIEJ DECYZJI TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO? REAKCJA PREZYDENTA NIE JEST DO KOŃCA JASNA

O tym się mówi na świecie: WATYKAN WYDAŁ OFICJALNE OŚWIADCZENIE W SPRAWIE BOŻEGO NARODZENIA. O CO CHODZI

Z życia gwiazd: BEATA KOZIDRAK ZABRAŁA GŁOS. POSYPAŁY SIĘ SŁOWA WDZIĘCZNOŚCI. EMOCJONALNE WYZNANIE GWIAZDY ZACHWYCIŁO JEJ FANÓW