Jak powszechnie wiadomo, Irena Santor należy do grona najbardziej wybitnych i doświadczonych artystów polskiej sceny muzycznej. 85-letnia piosenkarka, której ponadczasowe utwory znane są niemalże każdemu Polakowi, stała się już legendą.

Irena Santor przygotowuje się już do odejścia?

Irena Santor postanowiła napisać list z podsumowaniem swojej działalności oraz życia. Czyżby przygotowywała się do pożegnania ze światem?

Irena Santor. Źródło: Youtube
Irena Santor. Źródło: Youtube

Jak się okazuje, nie to jest powodem. List, o którym mowa, napisała z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. Zawarła w nim informacje, czym jest dla niej właśnie muzyka – coś, bez czego jej życie wyglądałoby zupełnie inaczej.

„Muzyka była moim oparciem, tarczą ochronną w najtrudniejszych chwilach życia” – wyznaje.

Pomponik podaje, że Irena Santor została zaproszona do napisania listu z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, który przypadał na 1 października. Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie co roku prosi inną gwiazdę o napisanie przesłania od siebie.

Irena Santor. Źródło: Youtube
Irena Santor. Źródło: Youtube

Irena Santor postanowiła powspominać swoje życie.

„Odkąd siebie pamiętam, zawsze śpiewałam: to w przedszkolu, potem w szkole, zresztą - gdziekolwiek. Zawsze musiałam gdzieś coś komuś "odśpiewać" - w zamian za cukierki, baloniki...” – pisała.

Irena Santor za rok będzie świętowała 70-lecie początku kariery z zespołem Mazowsze.

„Otworzyły się przede mną bramy raju (...). Uświadamiałam sobie, że muzyka jest potężną siłą. Potrafi być "lekiem na całe zło", jest natchnieniem i wytchnieniem, jest dobrem absolutnym” – ujawnia rolę muzyki w swoim życiu.

Ukochany partner pomógł jej uwierzyć w to, że może wygrać z rakiem. Dwa lata temu, po jego operacji, razem z nim przeniosła się do Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Jednak gdy zmarł, wróciła do Warszawy, do własnego mieszkania.

Irena Santor wyznaje, że muzyka jest nie tylko jej źródłem utrzymania, ale także pasją.

Przypomnij sobie o… SĄ JUŻ PIERWSZE EFEKTY PRACY KINGI DUDY, JAKO DORADCY PREZYDENTA. CZY TO ZADOWOLI KRYTYKÓW

Jak informował portal Życie: BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA POLAKÓW! JAK NALEŻY SIĘ ZACHOWAĆ, KIEDY DZWONI DO NAS NUMER, KTÓREGO NIE ZNAMY

Portal Życie pisał również o… GDAŃSK: MIESZKAŃCY NIE STOSUJĄ SIĘ DO ZASAD OBOWIĄZUJĄCYCH W ŻÓŁTEJ STREFIE? POLICJANCI INTERWENIOWALI JUŻ KILKASET RAZY