Jak podaje portal "Pomponik", nie cichną echa powołania Kingi Dudy na doradcę prezydenta Andrzeja Dudy. Wielu oskarżyło głowę państwa o nepotyzm, bo choć Kinga nie pobiera na tym stanowisku wynagrodzenia, jest to duża nobilitacja dla młodej prawniczki. Wiadomo już, czym zajmuje się córka prezydenta w jego kancelarii.

Czym zajmuje się Kinga Duda w Kancelarii Prezydenta

"Faktowi" udało się dotrzeć do informacji na temat tego, czym zajmuje się Kinga Duda na stanowisku doradcy społecznego przy Kancelari Prezydenta. "Kinga Duda zajmie się projektem dotyczącym instytucji sędziów pokoju. Jest znawczynią prawa amerykańskiego" - zdradził "Faktowi" jeden z najbliższych współpracowników Andrzeja Dudy.

Zaangażowanie Kingi Dudy oraz efekty jej pracy pozytywnie oceniła Zofia Romaszewska. "Przygotowała doskonałe opracowanie na temat sędziów pokoju. Była nadzwyczajna, niezwykle kompetentna, zaangażowana, sympatyczna i bardzo normalna" - mówi cytowana przez "Fakt" Romaszewska.

YouTubeStanowisko Kingi Dudy nic nie kosztuje?

Pomimo, że Kinga Duda nie pobiera za swoją pracę wynagrodzenia, nie można powiedzieć, że jej stanowisko nic ie kosztuje podatnikó - przeonuje były doradca Bronisława Komorowskiego, Tomasz Nałęcz.

"Nie można mówić, że jej stanowisko nas nic nie kosztuje. To bzdura. Dostaje przecież narzędzia do pracy, np. osobny sekretariat albo sekretarzy, oczywiście telefon, samochód" - przekonuje Nałęcz.

YouTube

Jak wy oceniacie nominację Kingi Dudy na to stanowisko?

O tym się mówi na świecie: Niepokojące informacje z brytyjskiego dworu królewskiego. Królowa Elżbieta przygotowuje swoje odejście