Jak podaje portal "Pomponik", Elżbieta II skończyła 94 lata i choć to sędziwy wiek, brytyjska królowa nie narzeka na zdrowie. Mimo wszystko monarchinii wie, że koniec jej życia jest nieunikniony. Dlatego też postanowiła uporządkować wszystkie sprawy i przygotować swoich bliskich na własne odejście.

Dekady na tronie

Królowa Elżbieta II zasiada na brytyjskim tronie od 67 lat. W tym czasie zmieniła się Wielka Brytania oraz cały świat. I choć wiele osób nie wyobraża sobie, że na tronie może zasiadać ktoś inny, Elżbieta nie będzie żyć wiecznie. Wie o tym również sama królowa, która postanowiła zadbać o to, żeby uporządkować swoje sprawy przed odejściem.

Każde przeziębienie królowej Elżbiety II lub jej nagłe zniknięcie z życia publicznego wzbudza w jej poddanych obawę. Wszyscy mają świadomość, że w wieku monarchini każda, nawet najbardziej błacha infekcja może nieść za sobą poważne konsekwencje. Największe obawy wzbudziła pandemia koronawirusa, które wymusiły drastyczne ograniczenie kontaktu królowej z innymi.

YouTube

Królowa porządkuje swoje sprawy

Niedawno media obiegła informacja, że królowa dopełniła formalności, które zmieniły stan prawny należących do królowej Elżbiety II prywatnych posiadłości. Ich charakter zmienił się na bardziej komercyjny, umożliwiający w większym stopniu ich zwiedzanie - dotyczy to m.in. Sandringham House w Anglii oraz Zamek Balmoral w Szkocji.

Na wszelkie zmiany przygotowany jest również książę Karol, który ma objąć po śmierci swojej matki tron. Media podają informację, że nie przedłużył on dzierżawy 360 hektarowego terenu obok Highgrove, którym do tej pory się opiekował. Ma świadomość, że po objęciu tronu nie będzie mógł już spędzać tak wiele czasu poza Londynem.

YouTube

Do przeprowadzki gotowi mają być również najstarszy syn księcia Karola William wspólnie z rodziną. Po objęciu przez Karola tronu będą oni dla niego potrzebnym i bardzo ważnym wsparciem. Niestety nie wiadomo, jak po śmierci królowej Elżbiety II zachowa się Harry. Myślicie, że zdecyduje się wrócić do rodziny?

To też może cię zainteresować: Pojawiły się kolejne kontrowersje wokół Meghan i księcia Harry’ego. Brytyjska rodzina królewska może tym razem być nieugięta. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wiceminister zdrowia wyjawił, jak Ministerstwo Zdrowia zamierza poradzić sobie z pandemią. Jakie kroki zostaną podjęte

O tym się mówi: Uczestnik programu „Rolnik szuka żony” rozpoczyna nowe życie. Wszystko zawdzięcza jednemu listowi. O co chodzi