Dziś rano gościem „Sygnałów Dnia” w Programie 1 Polskiego Radia był Waldemar Kraska – wiceminister zdrowia. Zdradził on jaki jest plan Ministerstwa Zdrowia na nieustannie rosnącą liczbę nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju.

Sytuacja w naszym kraju jest dość niepokojąca!

Jak przypomina portal Pikio, wczoraj Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 1934 nowych przypadków koronawirusa, w sobotę liczba ta wynosiła natomiast 2397. Przekroczona została więc bariera 100 tysięcy zakażeń koronawirusa w naszym kraju. Jakie kroki zamierza zatem podjąć Ministerstwo Zdrowia?

Przypomnijmy, że jakiś czas temu Ministerstwo Zdrowia twierdziło, że strategia walki z koronawirusem jest dogłębnie przemyślana i wszyscy spodziewali się, że będziemy musieli zmagać się ze sporym wzrostem nowych przypadków.

Co dalej planuje Ministerstwo Zdrowia?

Dziś jednak Waldemar Kraska poinformował, że strategia działania będzie modyfikowana, a nowe ustalenia poznamy jeszcze w tym tygodniu.

- Strategia jesienna jest cały czas modyfikowana. (...) W tym tygodniu będziemy zwiększać liczbę łóżek dedykowanych pacjentom z COVID-19 – przekazał dziś wiceminister zdrowia.

- W nowym etapie naszej strategii chcemy maksymalnie wykorzystać te środki, które w tej chwili już teraz istnieją - nie mówię o łóżkach czy respiratorach, ale o zasobach ludzkich –kontynuował Waldemar Kraska.

Co więcej, wiceminsiter zdrowia przyznał w rozmowie, że o wiele łatwiej będzie zarządzać logistyką w odniesieniu do konkretnych województw, a nie jak miało to miejsce na początku pandemii, w całym kraju.

Jak informował portal "Życie": CZY NA DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH POLACY SPOTKAJĄ SIĘ Z BLISKIMI? MINISTERSTWO ZDROWIA ALARMUJE O MOŻLIWOŚCI WPROWADZENIA KOLEJNYCH OBOSTRZEŃ

Przypomnij sobie: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI POGRĄŻONY W OGROMNYM SMUTKU I ŻAŁOBIE. PEWNEJ OSOBY NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS, INTERNAUCI NIE MOGĄ UWIERZYĆ

Portal "Życie" pisał również: KAŻDEGO DNIA PADAJĄ NOWE REKORDY ZAKAŻEŃ W POLSCE. NIE WYGLĄDA TO OBIECUJĄCO. SZCZERA WYPOWIEDŹ WIRUSOLOGA NA TEMAT SYTUACJI W KRAJU