Ostatnio opublikowany przez premiera Mateusza Morawieckiego wpis na profilu w mediach społecznościowych zaskoczył niemalże wszystkich. Polityk, podobnie jak tysiące Polaków dziś jest pogrążony w ogromnej żałobie i smutku. Naprawdę ciężko w to uwierzyć… Co takiego się stało?

W sieci raz po raz różne osobistości medialne informują nas o śmierci osób, które swoją postawą życiową stanowią doskonały przykład i wzór do naśladowania. Jedną z takich osób był Wacław Wojciechowski, którego już nie ma pośród nas.

Kim był Wacław Wojciechowski?

Wacław Wojciechowski był polskim żołnierzem należącym do Armii Krajowej, który swoją postawą bardzo zasłużył się dla ojczyzny. Brał udział między innymi w Powstaniu Warszawskim.

Mężczyzna o pseudonimie „Wacek” urodził się w roku 1923, a podczas wojny studiował na tajnej Politechnice Warszawskiej. Brutalna rzeczywistość sprawiła, że przebywał w niemieckiej niewoli, gdzie przetrzymywano go w obozie w Bergen. Wolność uzyskał dopiero wiosną 1945 roku.

Dziesięć lat po wojnie wyjechał do Stanów Zjednoczonych, lecz wkrótce – po 70 latach – miał odwiedzić Polskę… Nie udało mu się.

- Dziś w Chicago pożegnaliśmy żołnierza AK i Powstańca Warszawskiego Wacława Wojciechowskiego. Brał udział w wielu brawurowych akcjach przeciwko Niemcom. Miał przyjechać do Polski pierwszy raz od blisko 70 lat... Nie zdążył... Cześć Jego pamięci! Ojczyzna pamięta! - napisał Mateusz Morawiecki na swoim oficjalnym profilu na Twitterze.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NIEBOTYCZNIE WYSOKIE ZAROBKI PROWADZĄCEJ PROGRAM „ROLNIK SZUKA ŻONY”, MARTY MANOWSKIEJ. NIEMALŻE NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE PROWADZĄCA TYLE ZARABIA

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA POGODY NA ZIMĘ UCIESZY WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW BIAŁYCH ŚWIĄT. ZIMA W TYM ROKU BĘDZIE ZUPEŁNIE INNA NIŻ POPRZEDNIA. JAK ZATEM BĘDZIE

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: JUSTYNA KOWALCZYK PRZEKAZAŁA SWOIM FANOM WSPANIAŁE WIEŚCI. WŁAŚNIE STANĘŁA NA ŚLUBNYM KOBIERCU. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI TYM, JAK WYGLĄDAŁA TAMTEGO DNIA