Jak informuje portal Wawainfo, Główny Inspektorat Sanitarny postanowił wycofać ze sklepowych półek jeden z bardzo popularnych produktów. Chodzi tutaj o pieczony pasztet z dzika. Jaki jest powód takiej decyzji?

Bardzo ważna informacja!

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że w pasztecie z dzika wykryte zostały bakterie Listeria monocytogenes. Są to niezwykle chorobotwórcze bakterie, które wywołują listeriozę. Choroba ta jest niesamowicie niebezpieczna dla osób starszych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

- W wyniku urzędowej kontroli Inspekcji Weterynaryjnej wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes w pięciu badanych próbkach określonego poniżej produktu – brzmi komunikat Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Producentem pasztetu pieczonego z dzika (200 g) jest firma Provincja sp. z o.o., ul. Daszyńskiego 60, 69-200 Sulęcin.

  • Weterynaryjny numer identyfikacyjny: 08070701;
  • Numer partii: 16/09/2020;
  • Termin przydatności do spożycia: 26.10.2020.

Źródło: connectfood.com

Poważne zagrożenie dla zdrowia i życia!

Wszystkie osoby, które zakupiły wymieniony powyżej pasztet, pod żadnym pozorem nie powinny dopuścić się jego konsumpcji.

W przypadku osób dorosłych, zakażenie bakterią Listeria monocytogenes może nie spowodować żadnych objawów.

Jednak bakteria ta, może u osób starszych oraz osób, zmagających się z niską odpornością wywołać zapalenie opon mózgowych, a także sepsę. Kobiety w ciąży z powodu zakażenia Listerią monocytogenes mogą obserwować u siebie objawy, które przypominają zakażenie dróg moczowych lub grypę. Może jednak skutkować to utratą dziecka lub też spowodować u noworodka wrodzoną listeriozę.

Źródło: www.gov.pl

Jak informował portal "Życie": DANIEL MARTYNIUK POKAZUJE SWOJE PRAWDZIWE OBLICZE. MĘŻCZYZNA NIE MA SKRUPUŁÓW W STOSUNKU DO SWOJEJ BYŁEJ ŻONY

Przypomnij sobie: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI POGRĄŻONY W OGROMNYM SMUTKU I ŻAŁOBIE. PEWNEJ OSOBY NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS, INTERNAUCI NIE MOGĄ UWIERZYĆ

Portal "Życie" pisał również: KAŻDEGO DNIA PADAJĄ NOWE REKORDY ZAKAŻEŃ W POLSCE. NIE WYGLĄDA TO OBIECUJĄCO. SZCZERA WYPOWIEDŹ WIRUSOLOGA NA TEMAT SYTUACJI W KRAJU