W wieku zaledwie 45 lat zmarł Gienek Loska, artysta dwa lata temu doznał rozległego wylewu krwi do mózgu i od tamtego czasu pozostawał w śpiączce w szpitalu na Białorusi. Choć wszyscy mieli wielką nadzieję na to, że ukochanemu artyście uda się wrócić do zdrowia i pełni sił to niestety, skutki udaru były tak szerokie, że Gienek Loska nie pokonał choroby.

Informacja o jego śmierci trafiła do mediów w czwartek rano. Muzyk zmarł wieczorem w środę 9 września.

Ostatnie chwile życia Gienka Loski były naprawdę dramatyczne. Praktycznie nikt o tym nie wiedział.

– Wczoraj (9.09.20) w wieku 45 lat odszedł Gienek Loska, zmarł w domu swojej Mamy, która się nim opiekowała od momentu, gdy będąc u niej w odwiedzinach doznał rozległego wylewu – możemy przeczytać w poście udostępnionym przez Polską Fundację Muzyczną na Facebooku, cytowanym przez Pikio.

Niewiele osób miało pojęcie o tym, jak wyglądały ostatnie chwile świadomego życia Gienka Loski. Okazuje się, że pomoc dla artysty przyszła bardzo późno i dopiero po 11 godzinach od wylewu Gienek Loska przeszedł operację.

W przypadku wylewu krwi do mózgu czas jest kluczowym czynnikiem w ocenie rokowań pacjenta, a lekarze myśleli, że artysta wpadł w śpiączkę cukrzycową. Do wypadku doszło podczas odwiedzin Gienka u chorej mamy. Operację przeszedł w szpitalu w Baranowiczach.

Co najgorsze, nie mógł zostać przewieziony do Polski, choć był polskim obywatelem. Powodem był poważny stan zdrowia. Był pod stałą opieką mamy i bliskich, zmarł w domu rodzinnym.

– Przez cały ten czas Giena był pod opieką lekarzy, rehabilitantów i masażystów, a przede wszystkim najbliższej rodziny z Mamą i jego narzeczoną Agnieszką na czele. Był z nim kontakt, lubił słuchać muzyki i głosów gdy się do niego dzwoniło, lub odwiedzało – możemy dowiedzieć się na profilu Polskiej Fundacji Muzycznej.

Gienek Loska zostanie pochowany w czwartek w Biełooziersku na Białorusi, w rodzinnym mieście.

Jak informował portal "Życie": DOTARŁY DO NAS INFORMACJE O GIENKU LOSCE. STAŁO SIĘ NAJGORSZE. FANI MUZYKA POGRĄŻENI W ŻAŁOBIE

Przypomnij sobie: JEDEN Z KONCERTÓW PODCZAS FESTIWALU W OPOLU WYWOŁAŁ LAWINĘ WZRUSZENIA. OPERA LEŚNA ZALAŁA SIĘ ŁZAMI, WSZYSTKO ZA SPRAWĄ WOKALISTKI

Portal "Życie" pisał również: CO ZE ZMIANĄ PATRYCJI Z „PROJEKTU LADY” W DAMĘ? NIE TAKICH REZULTATÓW SPODZIEWALI SIĘ WIDZOWIE I JURORKI PROGRAMU, CO DZIEJE SIĘ Z UCZESTNICZKĄ