Jak podaje portal "Pomponik", w środę 9 września w godzinach wieczornych zmarł Gienek Loska, zwycięzca programu "X-Factor" i wyjątkowy artysta. Muzyk od maja 2018 roku przebywał w śpiączce po wylewie krwi do mózgu, jakiego doznał ledwie dzień przed planowanym powrotem do kraju.

Smutna wiadomość dla fanów Gienka Loski, artysta nie żyje

Informację o śmierci Gienka Loski otrzymał portal "Interia", od przyjaciela rodziny. Wiadomość tę podały również białoruskie media. Fani muzyka oraz jego współpracownicy nie mogą uwierzyć w to, że tego wyjątkowego artysty nie ma już wśród żywych.

"Żegnaj Stary, dzięki za wszystko. Ju pewnie zbierasz skład tam po drugiej stronie" - tak w mediach społecznościowych Gienka Loskę pożegnał Marcin Młynarczyk, jeden z muzyków występujących w Gienek Loska Band.

Увечары 9 верасня ў Белаазёрску ў саракапяцігадовым узросце памёр Генэк Лоска — польскі вакаліст і гітарыст беларускага...

Posted by Euroradio on Thursday, September 10, 2020

Walka o jego życie trwała do ostatniej chwili

Przypominjmy Gienek Loska doznał wylewu krwi do mózgu, kiedy przebywał z wizytą na Białorusi, gdzie mieszka jego 70-letnia schorowana mama. Ze względu na jej stan artysta przedłużył swój pobyt w rodzinnym domu. Niestety jego plany powrotu do Polski, dzień przed wyjazdem pokrzyżował rozległy wylew.

"Dosłownie dzień przed wyjazdem rozmawiał ze mną pół godziny wcześniej. Powiedział nawet 'Zrób mi kaszankę. Wrócę o tej 16 i będę głodny'" - tak relacjonowała tamten koszmarny dzień partnerka Gienka Loski, Agnieszka Stawicka w programie "Pytanie na śniadanie".

"Pół godziny później wyszedł na chwilę przed dom jeszcze odetchnąć, zakręcił się w kółko - widzieli to sąsiedzi - i upadł. Natomiast, ponieważ nie było wiadomo co mu się stało, pomoc medyczna dotarła bardzo późno" - dodała.

Paweł Muzzy Mikosz przekazał nam przed chwilą informację o śmierci Gienka Loski. Od dłuższego czasu przebywał w...

Posted by Szlak Śląskiego Bluesa on Thursday, September 10, 2020

Niestety artyście nie udało się wygrać z chorobą i zmarł w wieku zaledwie 45 lat.

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie, bliskim i przyjaciołom Gienka Loski.

To też może cię zainteresować: Bardzo przykra wiadomość. Odeszła od nas Polka, którą za sprawą jednej fotografii znał niemal cały świat

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małgorzata Rozenek-Majdan posunęła się za daleko? Fani zarzucają jej kłamstwo. Czy mają rację

O tym się mówi: Liczba zakażń koronawirusem znów rośnie. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju