Jak podaje portal Pikio, niedawno odeszła od nas Polka, którą poznał niemal cały świat. Wszystko to za sprawą jednego ze zdjęć, które zostało zrobione w czasie wojny.

Odeszła od nas Kazimiera Mika

Według informacji przekazanych przez TVP Info, Kazimiera Mika zmarła dokładnie 28 września tego roku. Kobieta była bohaterką zdjęcia Juliena Bryana – popularnego fotografa, który na swoich zdjęciach uchwycił między innymi piekło II Wojny Światowej.

- 28 sierpnia 2020 roku zmarła Kazimiera Mika – bohaterka zdjęcia, które obiegło cały świat, stając się symbolem niemieckich zbrodni w 1939 roku. Tragiczny moment – płacz nad ciałem martwej siostry, uchwycił amerykański fotoreporter Julien Bryan, z którym dwukrotnie spotkała się po wojnie. Śp. Kazimiera Mika 4 września spoczęła na warszawskich Starych Powązkach. – brzmi wpis opublikowany na stronie Instytutu Pamięci Narodowej na Facebooku.

🏴 28 sierpnia 2020 roku zmarła Kazimiera Mika – bohaterka zdjęcia, które obiegło cały świat, stając się symbolem...

Posted by Instytut Pamięci Narodowej on Tuesday, September 8, 2020

Tragiczna chwila uchwycona na fotografii

Fotograf uchwycił 10 – letnią wówczas Kazimierę Mikę, w niesamowicie tragicznym dla niej momencie. Dziewczynka zobaczyła ciało swojej siostry, która została zabita podczas ostrzału prowadzonego przez niemieckich żołnierzy. Zdjęcie obiegło cały świat i wywołało wiele łez.

- Wczoraj widziałem cztery kobiety zbierające ziemniaki na otwartym polu pod Warszawą. Pięćdziesiąt jardów od nich leżały ciała dwóch innych kobiet zastrzelonych z karabinów maszynowych samolotów niemieckich, atakujących z niskiego pułapu. Gdy rozmawiałem z kobietami, które pozostały przy życiu, wybiegła z histerycznym płaczem dziewczynka w wieku około 10 lat i uklękła przy zwłokach zabitej siostry. Właśnie dowiedziała się o jej śmierci. Krzyczała: o moja siostro! Dlaczego tak się zmieniłaś? Dlaczego już nie jesteś taka ładna? – mówił fotograf podczas jednego z wywiadów jakiego udzielił dla Polskiego Radia. Jego słowa przywołał serwis TVP Info.

Źródło: britishpoles.uk

Jak informował portal "Życie": RODZINA I FANI ANDRZEJA STRZELECKIEGO SĄ ZASKOCZENI TAKIM ROZWIĄZANIEM? NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKIEJ PROPOZYCJI OD PRODUCENTÓW "KLANU"

Przypomnij sobie: BYŁY MINISTER ZDROWIA ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT TEGO, CO JUŻ WKRÓTCE CZEKA POLAKÓW. NIE TYLKO KORONAWIRUS JEST DLA NAS ZAGROŻENIEM

Portal "Życie" pisał również: MIESZKAŃCY JEDNEGO Z WOJEWÓDZTW MOGĄ W TYM ROKU ODCZUĆ POWAŻNE ZMIANY. NOWY PROGRAM WCHODZI W ŻYCIE JUŻ NIEDŁUGO